photoshop

semira

Üye
Tepki
145
DSC_4072-1-1.jpg

Arkadaşlar merhaba..
Photoshopta böyle bir görseli nasıl elde edebilirim. Sanırım renk sayısı azaltılıp efekt uygulanmış ama nasıl?

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
"Nasıl elde edebilirim" derken neyi kasteddiğinizi tam anlayamadım ama az renklere sahip bir görsel istiyorsanız ve ekteki resim örnekse: Ekteki resim büyük ihtimalle sonradan renklendirilmiştir, bu sebeple üzerindeki renk sayısı fazla değil. Siz de renklendirme aparak az sayıda renge sahip görseller elde edebilirsiniz. Elinizdeki görselin daha az renkten oluşmasını istiyorsanız: Photoshop'tan Image/Mode/Indexed Color menüsüne gelip Colors seçeneğine istediğiniz renk adedini yazarak az renge sahip görseller oluşturabilirsiniz ...

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Bunu elde etmenin bir çok yolu var. Bu görsel ZxxxE nin dediği gibi zaten sonradan renklendirilmiş ama siz de istediğiniz görseli color balance, saturayson, selective color gibi menüleri kullanarak istediğiniz renge çekebilirsiniz. Bunlar karmaşık uğraşamam derseniz her zaman kesin sonuç vermese de bazen böyle durumlarda kullandığım bir yöntem şudur. Fırçayı seçin, fotoğrafın olmasını istediğiniz rengide seçin ve fırçanın mode'unu "color" yapın ve başlayın boyamaya :) deneyerek istediğiniz sonuca yaklaşabilirsiniz. Belki lokal olarakta çalışma yapmanız gerekebilir.

semira

Üye
Tepki
145
zexxee Image/Mode/Indexed Color menüsüne gelip Colors seçeneği üç renk girmeme rağmen iki renkte oluşturuyor resmi. yeni öğrenmeye başladım programı, sanırım daha detaylı bir anlatıma ihtiyacım var.
Erkal coşkun fırça kullanmak istemiyorum :) en azından şimdilik. teşekkür ederim yinede :)

Yukarı Alt