photoshopta gölgeli Yazı efekti

mustimusti

Üye
Tepki
0
aranıza yeni katıldım, boyle bir site hazırladıkları için sahiplerine sonsuz teşekkürler.Bir sorunum var yadımcı olursanız sevinirim.

bu resimdeki gibi yazı efektini photoshopta nasıl verebilirim?şimdiden teşekkürler...kolay gelsin herkese..

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Öncelikle yansıma yapacağınız yazınızı yazın ve bir kopyasını alarak Ctrl + T tuş kombinasyonuyla Transform aracını etkinleştirin. Mousenin sağ tuşuyla tıklatın ve Flip Vertical seneğine tıklatın ve Transform aracını onaylamak için Enter tuşuna basın.

Yazınızı istediğiniz gibi hizaladıkdan sonra yansıma olacak yazı seçili iken aşağıdaki resimde layer panelinin altında ok ile gösterdiğim maskeleme aracına tıklatın. Daha sonra tool menüsünden Gradient aracını seçin. (Gradient renkleri aşağıda ok ile gösterildiği şekilde olacak, siyah - beyaz)

Gradient aracını yansıma olacak obje üzerine yukarıdan ağaıya doğru çekin. İstediğiniz etkiyi alana kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra opacity değerini %75 e çekerseniz daha gerçekçi bi görüntü elde edebilirsiniz..

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Detaylı anlatım için teşekkürler Erkin Bey lazım ve önemli bir bilgi.

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Burçin hanım sorununuzu pek anlayamadım ama, yukarıdaki anlatımı eksiksiz uygularsanız istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Bir yerleri atlıyorsunuz sanırm..

DangerTurk

Üye
Tepki
0
Aranıza yeni katıldım.Bu işleri yavaş yavaş öğreniyorum.Galiba en genç benim.Bana yardımcı olursunuz umarım.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@DangerTurk

Lütfen elimizden geldiğince açılmış konu başlıklarıyla alakalı mesajlar yazalım...

Yukarı Alt