photoshopta kare resmi yuvarlatma

Tepki
0
@Deniz Sarınergiz

bunun için elips ile seçim oluşturup sol üstte bulunan seçim çıkarmayı seçerek ne kadarlık bir alan çıkartmak istyorsanız seçin (space tusu ile seçimi istediğiniz yere taşıyın) ve dolgu verin buyrun size yarım ay inceyse de select menüsnden expand yaparak seçimi kalınlaştırabilirsiniz..

fatihsen06

Üye
Tepki
0
bende resmi yuvarlak olarak kesip yuvarlak olarak kaydetmek istiyorum... program adı verir misiniz acilll...

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@fatihsen06

Konu başlığına bakmadınız mı? / photoshopta kare resmi yuvarlatma

comeonmen

Üye
Tepki
0

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Elinizdeki gorsel vektorel dolayisiyla illustrator, corelDraw gibi vektorel programlar ile müdahale etmeniz mantıklı...Istediginiz ebatta daire cizip elips tool ile, uzerine vektorelin dıs cercevesini yerlestirip iki nesneyi de secerek sag tik ile make clipping mask komutunu uygulayin...yada bir daire cizerek damlalik araci ile kareden renkleri alarak radial gradient vererek islemi tamamlayabilirsiniz...

comeonmen

Üye
Tepki
0
teşekkürler aslı hanım ama burdaki seçtiğim 4 fotograf kare içinde evet ama daire içine alınca bazıları tam sığmıyo ve ben eşit 4 daire istiyorum..10 cm çapında 4 dairenin içine o resimlerin bazıları sığmıyo...benim için göndersem bir örnek yaparmısınız?

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
@comeonmen

Tamam bir tanesini gönderin siz ben size yapayım örnek sizde inceleyin bakalım

Yukarı Alt