pixel çizimi vektör çizime dönüştürmek

sabrinna

Üye
Tepki
2
Photshop da oluşturduğum tek renk bir deseni,corel de yeniden çizmeden oluşturduğumda,desenin kenarları pixel şeklinde tırtıklı bir görünümde oluyor.Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?Yani tek renkli pixel bir deseni,yeniden çizmeden düzgün bir şekilde vektörel hale dönüştürmenin bir yolu var mı?

Not:Konuyu doğru bölüme açıp açmadığımı bilmiyorum.Ama benim alanım serigrafi olduğu için bu bölüme açmamın uygun olduğunu düşündüm.

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
her halükarda yeniden cizmek aslında en mantıklısı. corel kullanıyorsanıyorsanız bu işi yapan bir programı kendi içerisinde var Corel Trace...

ama dikkat edilmesi gereken bazı kuralları vardır. öncelikle resminizin cok net olması gerekmektedir. rezolasyonu düşük ve bulanık bir resim resimden de lötü bir hal alabilir....

bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise çizim tekniğinin nasıl olacağını tespit etmeniz olacaktır. yani kontor (outline) gibi seçimleri iyi tespit etmelisiniz.

Tepki
0
arkadaşlar winx kızlarının vector çizimleri lazım
elinde olan yada indirebileceğim bir yer var mı yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

ozcan.ates

Üye
Tepki
0
psd den corele tek renk bir çalışması nasıl attığını öğrenebilir miyim acaba... bu da benim için önemlis

sabrinna

Üye
Tepki
2
psd formantında kaydedip corelde importla alıyorum.
Hangi yolla corele aktardığımda daha iyi sonuç alabilirim?

Tepki
0
Photoshopta Kanallarda Hazırladığınız Deseni 400 dpi Yapın Ve Sadece Alpha Kalıcak Şekilde Yani CMYK Yada RGB Hangisiyse Bunları Silin sadece Hazırladığınız Alpha Kalsın Ve Bunu Sırasıyla İmage_Mode_Bitmap_Methot use Kısmını 50% Threshold Yapın Ve Bunu File_Save Ass_Formatını BMP Olarak Kaydedin Ve Coreli Açıp İmport Edin Böyle Yaptığınızda Corelde Renklerini Rahat Bir Şekilde Değiştirebilirsiniz..

Eğer Çok Renkli Bir Çalışmaysa Aynı Şekilde Önce CMYK Yada RBG Leri Silin Ve sadece Alphalarınız Kalsın Sonra Layer-Channels-Paths Kısmının Yanında Küçük Bir Üçgen Var Ona Tıklayıp Split Channels Yapın Bütün Renkleri Ayrı Pencerede Açıcak Sonra Tek Renkte Yaptığımız Gibi Hepsine İmage_Mode_Bitmap_Methot use Kısmını 50% Threshold Yapıp BMP Olarak Kaydedin Ancak Bunların Corelde Tam Olarak Üst Üste GElmesi Yani Kayma Olmaması İçin Corelde İmport Ederken Entere Basıp İmport Edin Ozaman Hepsi Üs Üste Gelicektir Ve Hepsine Ayrı Renk Verebilirsiniz...

Burda Önemli Olan Photoshopta Deseni Çalışmadan Önce dpi Kısmını Yüksek Tutmaktır... Deseni Çalıştıktan Sonra dpi Yükseltirseniz Desen Kenarları Çok Tırtıklanıcaktır

Tepki
3
Aynı işlemi dilersen Adobe Illustrator ilede yapabilirsin denemekte fayda var bazen corel'den daha net yapabiliyor ;) benim çok rastladığım bir vaka.... ben olsaydım ilk corel ile denerdim sonuç alamaz isem Adobe Illustrator baktım oda olmadı çizerdim...

Yukarı Alt