PowerClip Yaparkene bunuda yapın

Tepki
74

Not: Bazı arkadaşların baskıda bunun sorun yaratabileceğini duydum baskıyla bunun alakası yok arkadaşlar zaten grafiker arkadaşlar bilir ama corel öğrenmeye çalışırken öğretmek isteyen arkadaşlar maalesef bunu söyliyebiliyor :D:D:D

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Bunun baskıda sorun olacağını sanmıyorum fakat Degradeli efectlerin kullanıldığı powerclipler ekranda yönleri değiştiği zaman renkleride değişebiliyor. Özellikle film çıkışı esnasında tasarımı çeviren film çıkışçı arkadaşlar buna dikkat etmedikleri için sıkıntı doğabiliyor. Ayrıca Transparan verilmiş resimler tekrar convertlenmediği sürece patlama olasılıklarıda yüksektir.

Saygılar.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
teşekkürler GRFAXX, konuya güzel bir açıklık kavuşturmuşsun... Ben baskıdan filan anlamam ama istediğim yeri değil de, tam ortayı otomatik powerclip almak istemem:D

teşekkürler, eline sağlık

Tepki
74
convertlenmeyen bir resim herhalukarda patlar zaten efektli bir resmi film çıkışa gönderdiğim zaman hiç başıma öyle bişey gelmedi benim sorunsuz bir şekilde ekranda gördüğüm gibi çıkıyo filmcilerin hatalarından dolayı o dediğiniz şey olabilir onun için ne yapmak gerek herzaman işin ehli kişilerle çalışmak gerek :)

Tepki
100
@GRAFXX

evet bazı arkadaşlar bunu söyleyebiliyor. resimleri power clip yapmadan önce son şeklini verip convert to bitmap edildikten sonra power clip edilmesidir. sonradan resim üzerinde oynamalarda baskı aşamasında kötü sonuçlar verebilir. denmiştir. saygılar... :D:D:D

Tepki
74
@eminecik

bir grafiker bir resimden bir kesit almak istediği zaman önce o kesiti alır sonrada üzerinde istediği şekilde oynama yapar ondan sonra convert to bitmap yapar. :D:D:D

bir resimle oynandıktan sonra neden PowerClip yapılsınki zaten amaç istediği yerle oynamak PowerClip yapmak ilkönce kesitini alır ondan sonra ne yapıcaksa yapar bir resim üzerinde oynanıp baskıda kötü sonuçlar verdiğini ilk defa duyuyorum sanırım grafiker değilsiniz :D:D:D

Tepki
100
@GRAFXX

belki sizin anladığınız manada grafiker değilimdir. ama grafiker birazda edebiyatçıdır. yazılanı cümle içerisinde iyi kavrayabilmelidir. hani ilim cehaleti alırda eşeklik baki kalırya aynı ondan işte.
convert to bitmap dedikten sonra işiniz artık bitmeli değilmi... :D:D:D

Tepki
74
@eminecik

valla birşeyler anlatmaya çalışıyorsunuz ama anlatmak istediğiniz şeyi bilmiyorsunuz heralde bir grafikerin edebiyatının iyi olması okadar önemli değil neden derseniz bir grafiker kalkıp işyerinde şiir yazmıyor şairlik yapmıyor :D:D önemli olan grafikerin türkçeyi iyi kullanması ilimle cehaletin konumuzla alakası ne onu anlamış değilim cahil bir insan zaten grafiker olamaz :D convert to bitmap dedikten sonra bir işe bitmiştir zaten bitmemiş olsa convert to bitmap yapmaz bir grafiker inşallah anlıyabilmişsinizdir :D:D:D bu arada grafiker olmak istiyorsanız eğer gidip bir matbaa veya ajansta çalışabilirsiniz edebiyatla internetten grafiker olunmaz çünkü :D:D:D

Tepki
6
bu kadar ayara tartismya ne gerek var :D:D bu kadar ayar yapicama illustrator yuklerim iki nesneyi seciliyken make cliping mask secenegini yaptigin zaman bitmapida icinde :D tartismayin zaten cs3 un portablesi cikiyomus :D:D

AhmetDemir

Üye
Tepki
0
belki faydası olur diye soyluyorum ben genelde calısmlar bitip onaylandıgında kroslar haric butun işi bitmape ceviriyorum ve sorun yasamadım bugune kadar hatta bazı forumlarda okudum bazı filmcilerde bunu oneriyolar

Yukarı Alt