Prenses Çay Logo -1

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
P esprisi harika
fakat bu haliyle (fontu kastediyorum) marka ismi okunmaz
7'den 70'e herkes okuyabilmeli diye düşünüyorum

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Görsellik ve estetik güzel. Ama baskı standartlarına çalışman fazlasıyla takılacak gibi duruyor.

Söz gelimi tek renk veya dişi olarak kullanıldığında logon tanınmayacak duruma gelecektir. Özel renklerle desteklense bile logo her basıldığında az çok farklı bir ton verecektir. Özellikle P için yaptığın şey illustrasyon mantığında güzel. Ama kurumsal kimlik mantığında elini ayağını bağlamış. Çünkü leke değeri, her ortamda/renkde niteliklerini koruma gibi temel kuralları atlamışsın gibi görünüyor.

Kolay gelsin, eline sağlık

user9

Grafiker
Tepki
80
@Hasan Güner

@GürhanErkal

şahsım adına söylüyorum, birbirinden kıymetli yorumlar gelmiş logonuz için, şanslı güruhtansınız vesselam :)

logonun genel estetiği ilgi uyandırıcı ve keyif verici. Okonurluk hususunda endişelerimden ziyade, siyah beyaz görünüşte ve 30x30 ebatında logo' nun duruşundaki algısallık devam edecek mi onun endişesindeyim. Öte yandan baskı tekniklerindeki gelişimin bu endişeleri ortadan kaldıracağını' da bir yandan ümit ediyorum. müşterinizin çalışmanızı paket üzerine uygularken eski tip bir baskı merkezinde bunu gerçekleştirmek istediğinde emin olun ellerine yüzlerine bulaştıracak raddede çamur gibi bir baskı ile nihayetlenecektir. zira tram farkı, hatalı alınan filmler ve ayarlanamayan boya dengesi onca güzelim tasarımı bi anda puf diye ortadan kaldırabiliyor ö.Ö (keşe bu olmasa her baskı merkezi son teknoloji kullansa)

velhasılı kelam gidişatınız oldukça estetik ve takdire şayan olmakla birlikte baskı sonrasındaki aşamalar hakkında bilgi alıp ona göre birkaç temkin oluşturmanız tavsiyemdir. tekrar ellerinize sağlık ve başarılarınızın devamını dilerim.

reddark

Üye
Tepki
12
@Hümeyra Can

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Baskı konusunda gayet haklısınız. Yenilemeye başladım.

@GürhanErkal

Haklısınız. Kesinlikle. Düzenlemeye başladım bile.

@Hasan Güner
okunamıyor mu acaba ? Anlayamadım.

@kilruge

Illustrator + Photoshop kullanıldı.

Yukarı Alt