Ps => Move Tool Sorunu

StyLe

Üye
Tepki
0
Anlamsız bir şekilde bir gün ps'yi açtığımda '' Move Tool '' yani taşıma aracı'nda ufak bir problem bana büyükce bir yük etti kaç kere sildiysemde düzelmedi ne olduğunu çözemedim kısacası önceden normal taşıyabiliyordum şimdi mause işareti bir şey taşırken beyaz oluyor ve otomatik yerlere taşıyor istediğim yere taşıyamıyorum parça parça kısımlara otomatik taşınıyor sanki çok acil yardımları bekliyorum çok acil arkadaşlar ihtiyacım var...​

vejdi

Üye
Tepki
3
Photoshopu ilk yüklendiği ayarlara geri döndürmek için şunları yapın: Photoshopu çalıştırırken ctrl + alt + shift aynı anda basılırsa program başlamadan önce açılan karşınız pencere açılır YES tuşuna basarsak Photoshop'a reset atılır ve daha önce yapmış olduğunuz ayarlamalar silinir (programa yeni kurulmuş gibi olur)

StyLe

Üye
Tepki
0
@vejdi

Dediğinizi yaptım fakat yes diyebileceğim bir pencere çıkmadı bir çok kişi bu resetleme problemini yaşamıştır çünkü bir yerlerde okudum diye hatırlıyorum..​

ekinoks76

Üye
Tepki
4
Edit-preferences-general-en altta reset all tümünü resetle diyor onu bitıkla dene istersen tüm ayarlar resetlenir

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@StyLe

Merhaba, öncelikle forumda tümü bold karakter kullanmamaya gayret edelim.
Sonra:

Neden çok kişi sorun yaşamış resetlemede?
Bu gayet basit bir işlemdir.
PS kısayoluna tıklayıp aynı anda shift+ctrl+alt tuşlarına basıp uyarının gelmesini bekleyiniz.
Örn:
Pratik açısından sol serçe parmağınızı shift sol baş parmağınızı ctrl; sol işaret parmağınzı alt tuşları üzerinde tutun, mouse ile ps kısayoluna tıklayıp aynı anda sol parmaklarınızla tuşlara basıp, uyarıyı bekleyin.

PS ayarları resetlensin mi sorusuna evet diyin bitti.(PS CS3 için yazdım)

StyLe

Üye
Tepki
0
Resetleme işlemini gerçekleştirdim fakat sorun devam ediyor nasıl bir şey olabilir bir türlü anlamadım açıkcası..​

StyLe

Üye
Tepki
0
3-4 kere kurdum yeniden felanda olmuyo enteresan bir şey ya anlayamadım sorunun çözümü yok galiba..

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Move tool da mause işaretinin beyaz olması görselin sayfa kenarlarına dokunması anlamına gelir. Otomatik taşıması ise görseli kenarlara veya ortaya sabitlemesinden kaynaklanır.
Bu durumdan kurtulmak için görsele göre daha büyük bir sayfa açıp o sayfa üzerinde çalışmakta fayda var.
Eğer sayfa boyutu sabit kalacak diyorsan View menüsünden SNAP seceneğindeki tıkı kaldırman sorunu çözecektir sanırım...

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Ne demek. Hiç sorun değil. Asıl ben teşekkür ederim... :)

Yukarı Alt