Pürüzsüz Bir Cilde ne dersiniz? Buyrun içeri :)

watchful

Üye
Tepki
1

İlk olarak resmimizi açıyoruz.
Layer palett den ana layera sağ tıklayıp duplicate komutuyla bir tane daha oluşturuyoruz.
Daha sonra altta kalan layer' ı görünmez yapıyoruz.
(silme işlemini farkedebilmek için).

Sonra silgi aracıyla cildin haricindeki her yeri siliyoruz. Karanlık bölgeler de dahil.

Filter / Blur/ Guassian blur efektini veriyoruz. 2,5 değeri yeterlidir.

Eğer gerekliyse
Image > Adjustments > Brightness/Contrast altında biraz değişiklik yapabiliriz.

Alttaki Layer'ı tekrar görünür hale getiriyoruz.

ve sonuç

jay

Üye
Tepki
0
teşekkürler, her noktaya tıklayarak rötuş yapabileceğimiz bir yöntem yok mudur? onunla ilgili bilgisi olan da paylaşırsa seviniriz, fotoğraçıların yaptığı gibi mesela

watchful

Üye
Tepki
1
@jay

Spot Healing Brush tool ile ince hassas rötuşlar yapabilirsin.

jay

Üye
Tepki
0
teşekkürler, evet tam yazını okumadan onu denedim güzel oldu ama aynı zamanda fondoten sürülmüş gibi olsun istiyorum inceliyorum o kadar çok yönetem varki, hangisini uygulasam diye kararsız kalıyor insan, yeni başlayan biri olarak

watchful

Üye
Tepki
1
@jay

Bence yapman gereken rötuş adı altında birkaç tane dersi uygulaman. Sana göre hangisi daha rahat ve daha mükemmel bir sonuç veriyorsa o taktikten şaşma derim. Tabiki diğerlerinide unutma :clap2:

idris gümüş

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
5
Selam. Paylaşımın için teşekkürler arkadaşım rötüş olarak güzel bir teknik çok teknik var ama sanırım bu en basit ve daha iyi anlaşılır uygulanabilir.

maxcoder

Üye
Tepki
0
merhabalar ben birebir dediğinizi yaptım ama hiçbirşekilde ilk koyduğum fotoğraf yenisinin üzerine gelmiyor ilgilenirseniz çok sevinirim. tam olarak bu şekilde yaptım.Daha acemiyimde adobe cs5 kullanıyorum.

Yukarı Alt