Qesta | Özel Lalezar Kolej Logotype | Gazete İlanı

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
logo ilanda neden değişime uğradı ?
arka fon kötü görünüyor beyaz deneyebilirsiniz
E harflerindeki uygulama bilinçli mi yapıldı (hiç olmamış)
logodaki Özel ve 2009 yazıları okunma sıkıntısı yaşayacaktır
sloganda Türkçe karakter sıkıntısı mevcut
geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum çalışmaların
başarılar dilerim

grafomer

Üye
Tepki
0
hocam lalenin arasından kalemin ucunu çıkartmak mütiş bir fikir tebrik ederim kep e falan hiç gerek yok bence ve uygulamanız biraz zayıf kalmış daha sade ve etsetik çalışırsanız süper bir iş çıkar bence başarılar dilerim

Qesta

Üye
Tepki
0
Yorumlar için teşekkür ederim..

Gece uykum yoktu 4 gibi bitirdim..

Kompozisyonu şöyle,

Logoteyp

Kep-Lale-Kalem Eğitimi ve okulun simgesini
Lale altı ok imajı eskiyi/geçmişi
Kep üstü ok imajı ileriyi/gelceği temsil ediyor
Kalem malumunuz..
Kepin alt kısmı Taç'ı andırdığından krallık/üstünlük çağrıştırması..
Zemin özellikle gri tonlama yapıldı kalem vurgulanmak için

Gazete ilanı bu logoteypın dağılımıdır..Oradada soldaki ok geçmişi sağdaki kep ileriyi geleceği ve ortadaki logo biz buradayız dercesine..

Çalışmam kendimce yorumu budur..Çalışmada teknik hatalar oldu gece uykum gelmişti harh tr karakterleri unutmuşum oran ölçülendirme fazla uğraşmadığımdan sallamışım..

Olumlu olumsuz yorumlar için teşekkür..

angela

Üye
Tepki
0
Öncelikle büyüğüm olarak size saygımla yorumumu yapmak istiyorum;

grafomer'e kesinlikle katılıyorum ama çalışmanızı kazanmak için buraya koymuş olmalısınız ve doğal olarak teknik hataları 'yok etmelisiniz'.

Çalışmanızı açıklayıp bizi aydınlattınız fakat çalışmanızı anlatmak yerine düzeltmeye çalışmanız gerekiyor; sadece sizin değil "herkesin" bakış açısına göre çalışmalısınız.

Örneğin herkes bir logonun kurumsal kimliğin her yerinde sabit kalmasına alışmıştır, şahsen ben daha önce böyle bir durum görmedim. Farklılıklarınızı kabullendirmeye çabalamanın aksine denilenleri dikkate alarak çok fazla örneğe bakmanız gerektiğini düşünüyorum.

Fikirleriniz gerçekten çok güzel ve bunları çalışmalarınıza yansıtırsanız çok çok iyi şeyler çıkartabileceğinize eminim.

Başarılar dilerim.

Qesta

Üye
Tepki
0
Öncelikle büyüğüm olarak size saygımla yorumumu yapmak istiyorum;
Estafurullah.....

Gece işlerimi bitirebilirsem :S onlara bakacağım..Teşekkür ederim..

hastam

Üye
Tepki
0
Sayın Qesta,

Böyle hissetmişiniz ve de öyle yapmışsınız. Ama bütün E'ler neden böyle?
E harfleri böyle olunca insanda cevabını aradığı bir soru oluşuyor.
Bu logonun bir kartvizite de basılacağı varsayımını göz önüne alarak öğelerin oranlamalarını da tekrar düzenleyin. Bu logo uygulamalarında önemli bir faktördür. Genelde; artıları fazla olan bir çalışma yapmışsınız.
Yarışmada başarılar.

Qesta

Üye
Tepki
0
@hastam

Sayın hastam,

E harfleri diğer arkadaşımızda sormuş..Belki bu sorunun cevabı olmayabilir yada olabilir..Sonuçta insanlar kafa yoruyor..E harfi nedir diye..
Şöyle düşünelim..
E harfi x olayı/kişiyi yansıtıyor ise; sonuç ne değişecek..

Obje olarak bence E harfi bir renk katıyor..Hadi yalan söyledim..Bu E harfi fonta ait bir özellik E - O harflerini içi boş veriyor :D
ben ne yapabilirimki illa bir anlam mı kazandırayım..

Kimse kep üstü 2 katı sormadı..O kep üstü 2 kat sorsaydınız cevabı hazırdı.. Kolejin 2 yöneticisi ve sahibi olduğu ifadesiydi..
Her neyse bilmeceyle uğraşmıyorum..Kompozisyon kuruyor kara kalem çiziyor ve corel abimle çiziyorum..
Yorumlarınızıda dikkate alıyorum ama genede bildiğimi yapıyorum..

Ama güzel eleştiriniz için çok teşekkür ederim..Bu bana zevk veriyor..Şöyle de anlatayım..Eleştirilere hiç kızmam çünkü onlar bana her zaman başarıyı veriyor ve teşekkür ediyorum..

Saygılarımla

angela

Üye
Tepki
0
@Qesta

Eleştirilerimiz her zaman iyi niyetlidir, kızmanıza zaten gerek yok; daha iyi olabilmeniz için eleştiriyoruz.

Bildiğiniz yolda gitmeniz kararlılığınızı gösterir ancak aşırya kaçmamanızı öneririm, bu size zarar verir. Amacınızı unutmayın, kendi bildiğiniz yoldan hiç şaşmayın ve daha önce dediğim gibi lütfen açıklama yapmak yerine önerileri dikkate alarak çalışmalarınızı yenileyin diyorum.

Son olarak tekrar "yarışmada" başarılar diliyorum.

Yukarı Alt