Rap ile uğraşan bir abime yaptığım grafik çalışmaları(Yoruma Açık)

Tepki
0
Jacob abime yaptığım çalışmalarım.. Yorumlarsanız sevinirim. Henüz yeni başlıyorum grafiğe..
ELEŞTİRENLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

Tepki
0
Eleştiri olmazsa grafik tasarımda ilerlemen çok zor olur. O yüzden bende bir kaç eleştiride bulunmak istiyorum :)

İlk olarak resimlerin kalitesi çok iyi değil. Belkide eklediğin bazı filtreler resmin kalitesini düşürmüş.

İkinci olarak Kalashnıkov textinin altındaki effect çok yapmacık durmuş. Maskelemeyi öğrenerek daha gerçekçi tasarımlar oluşturabilirsin. Örneğin bu texte fire effecti ekleyerek çok daha iyi sonuçlar alabilirsin.

Genelde bizler bu tür grafiklerde kolay okunabilir textler seçeriz. Önemli olan bu resme bakan kişinin yaklaşık üç saniye içerisinde konuyu anlamasıdır. Sizin oluşturduğunuz grafikler buna uygun gözükmüyor.

Tabiki bunları birer deneyim olarak alarak kendini geliştiriyorsun. Çok daha iyi işler çıkacaktır. Kimse anasından doğarken öğrenmedi grafikerliği. Çalışmaya devam. Her türlü destek içinde buradayız.

Tepki
0
@Tolgahanozkan

Böyle eleştiriler almak beni her zaman için daha yukarı taşayacaktır ki ben bundan eminim.. Yorumlarınız ve eleştiriniz için teşekkürler.. sağolun

cdpaketi

Üye
Tepki
1
bu çalışmaları afiş olarak veya cd baskısı olarak bastırmayı düşünüyorsan zemin ve yazılar arasındaki ton farkının belirgin olmamasından dolayı sorunlar yaşayabilirsin.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Diğer arkadaşların yorumlarına katılmakla beraber silahtaki kasaturanın fazla olduğunu düşünüyorum, (malum gerekmedikçe takılmaz) ve Jacob yazısının daha ön planda olması için keleş yazısına göre daha kalın olması gerektiğini düşünüyorum ... (isim-soyisim gibi yazılması hoşuma gitmedi)

Emre Şerim

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
14
bence çok basit bir çalışma. eğer bana sorarsan rap ile uğraşan bir abine grafik çalışması yapmak yerine, grafik tasarım ile uğraşan abilerinin tasarım çalışmalarını ya da eğitim videolarını izle. o zaman çok daha hızlı ilerlersin.

Tepki
0
@Emre Şerim

İşte bu çok doğru. Önce gerçek grafikerlerin videolarını izleyerek kendini iyi bir şekilde geliştir. Zaten sonra çok iyi şeyler çıkacaktır ortaya.

Yukarı Alt