Renk Ayrımı?

dilocan

Üye
Tepki
0
renk ayrımınının.3 yolu vardır.bir kanallardan kopyasını alrak işi temizlersinistediğin rengi ortaya çıkartırsın.2 kanllardan alamdığını color rangeden istediğin rengi seçerek alırsın.tek renkli desenlerde ise çözünürlük yüksekse hiç bulura.levelse gerek duyulmadan.kanalın en uygunundan kopya alarak,ımage-adjustments-ttreshold yaparsın 2. aşama:filter-niose-median'la kırıkları yok edersin.kopya aldığın kanalının solidy :yüzde 10 yapki rengi seçerken ne kadar kaybın ve fazlan olduğunu gör.

seymenkg

Üye
Tepki
0
renk ayrımınının.3 yolu vardır.bir kanallardan kopyasını alrak işi temizlersinistediğin rengi ortaya çıkartırsın.2 kanllardan alamdığını color rangeden istediğin rengi seçerek alırsın.tek renkli desenlerde ise çözünürlük yüksekse hiç bulura.levelse gerek duyulmadan.kanalın en uygunundan kopya alarak,ımage-adjustments-ttreshold yaparsın 2. aşama:filter-niose-median'la kırıkları yok edersin.kopya aldığın kanalının solidy :yüzde 10 yapki rengi seçerken ne kadar kaybın ve fazlan olduğunu gör.
pardon ordaki soliday değeri nedir?

ses

Üye
Tepki
0
desen tarandıktan sonra cmyk yada rgb de farklı olabilir..biraz desene göre degişir..tek renkli bi deseni cmyk dan uygun kanalını bulup kopyalayıp control L ile uygun haline getirip çıkartabilirsin..çoklu desenlerde de uyguluyabilirsin...üsteki arkadaş noise median ver demiş ama bu konuda gözenekli desenlerin araları kapanabilir buna dikkat edersen iyi olur...yine seçmiş oldugun desenleri istersen image-Adjustments-threshold da verebilirsin...en uygunu 128 degerinde çıkar...farklı çoklu desenlerde zaten cmyk kanalında uygun degilse mecbur el ile çizim yapmak zorundasın bunda da tek tek kanal açmak zorundasın...

Tepki
2
bende photoshopta bişeyler çiziyorum eşarp deseni başlığı altında:) ah birde bu yazılanları anlasam. renk ayrımı ve baskı tekniklerini bilmem gerekiyormuş. ama malesef bilmiyorum nasıl öğrenecem onuda bilmiyorum.

Tepki
2
ya sesimi duyan yok mu bana bi yol gösterecek olan? yanlış yerdemi soruyorum sorularımı? nasıl baskıya uygun desen çizebilirim.

Tepki
0
özlem hanım siz lab color çalışacaksınız ayenen sizin gibi bir öğrencim var oda bez üzerine desen ve fayans üzerine bordür çalışmaları yapıyormuş oda daha evvel bilmediği için çok bocalamış. lab color çalışıp channellerden renk ayırım yapacaksınız sizin için en doğru ve kestime yol budur.
Bence bulunduğunuz ilde profesyonel bir destek alın sizin için daha iyi olur hem sonuca daha iyi ve daha profesyonel yaklaşırsınız.

xkenan

Üye
Tepki
0
slm tramlı desenlerde renk ayrımı yamanın en kolay yollarından biriside image - adjustments+selectıve kolor 9 renk vardır 8 rengin renk paletini geriye çekin geriye ayırmak istediğiniz renk kalır ctrl + c ile kanala alabilirsiniz umarım yararlı olur.

Tepki
0
Merhaba kardeş bende emprime baskıda çalışıyorum çok azda olsa desen çiziyorum corelde vektörel çizimler için çok iyi basit bir renk ayırımı yapmak için tabi photosop güzel ama kaliteli bir çalışma için yeterli değil kesik çizgiler çıkıyor bizim yaptığımız renk ayırımı corel de çizim yaparken öncelikle her renk çizimi yaparken farklı bir renk çizgi rengi yani kullan daha sonra her renk gurubunu grup yap daha sonra bu renk guruplarını bir kerede dört köşeden aks koy ve kaç renk ise çalışmalarını o kadar kopya oluşturup yan yana koy, mesela dört renkli bir çalışman varsa bir orjinal dörte kopya oluştur. yan yana yani beş çalışman olsun daha sonra her bir çalışmayı bir renk yap yani birinci renk sarı olsun diğer renkleri sil yada beyaz yap görünmesin bunu bütün renkler için aynı şekilde yap ve çıktıya gönder.

Yukarı Alt