renk ayrımında püf nokta

Tepki
7
Faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler.

sezinn

Üye
Tepki
0
renk ayrımında kullanılan bir sürü yöntem var.Photoshopta colur range var damla ikonuyla almak istediğin rengi seçerek ayırabilirsin seçili alan haline gelir renk select inverse yaparak delete yaparsın rengin ortaya çıkar.Detaylı anlatmamı isteyen olursa tekrar anlatabilirim.

Tepki
0
renk ayrımına başlamadan önce çizdiğimiz deseni layerımızda açıp çalışmaya başlıyoruz.select color menüsünden color range seçeneğini seçiyoruz.ayıracağımız rengi tıklayıp seçtikten sonra yüzde değerini 80 olarak alıyoruz.bu işlemin cmyk da daha net çıktığı iddia edilsede ben rgb de çalışıyorum.ddaha sonra ok dedikten sonra chaannels kanalından new spot channel seçeneğini seçtikten sonra ok diyoruz ve renkleri tek tek ayırıyoruz.ayırdığımız renkleri c:100 m:100 y:100 k:100 değerlerini verdikten sonra,ctrl l ile koyu olan rengi daha da koyultuyoruz.renklerin tamamen 100 de 100 olmasına dikkat ediyoruz.çıkan renk sayısını da film makinasından çıktısını alıyoruz.:clap2:

desinatör

Üye
Tepki
1
öncelikle tüm arkadaşların yprumlarına teşekkür ederim. size paylaştıgım bu yontem bazı desenlerde pratık cozum olsun dıyedır. yogun tramlı prof bir işte bu uygulama tabıkı yapılmaz ama bır emprime firmasında tek çalışıyorsanız ve bazı desenlerı caqbucak halledıp asıl işe gerı donmek adına bu işlem ideal. bu sadece benden bır tavısye bır fıkırde yoksa her yiğidin farklı yoğurt yeme hakkı var :)

SiDe

Üye
Tepki
0
tram açıları ne veriyorsunuz ... Tramlama değerlerini yazarsanız sevinirim.

Batu Emir

Üye
Tepki
0
bilgi paylaşımı için teşekkürler bendende ..her desen için aynı uygulama olmuyor maalesef.buda alternatifler arasında kullanılabilir.. teşekkürler..

Batu Emir

Üye
Tepki
0
tram lı desen 2 renkse eğer benim kullandığım
değer 18-19 açı 1 renge 20. 2. renge 70 çok renkli ise açıyı 20 den başlıyorum 10 ar 10 ar arttırıyorum hiç sorun yaşamadım. asla kullanmadogom açı 45-60-90 hare yapıyor .. saygılarımla..

desenci63

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar;
Ben rotasyon baskı emprime desenleri yapıyordum(vektörel) ve bunları kanallarına ayırıyorduk.Fakat yeni girdiğim iş yerinde transfer baskı yapıyorlar ve blur desenleri birkaç düzeltme yapıp kalıplara oturttuktan sonra basıyorlar ve bunlara varyant çalışması için kanallara ayırmamı istiyorlar.Açıkçası bu zamana kadar hiç böyle bir çalışma yapmamıştım,öğrenmenin yaşı yokmuş.Nasıl yapılacağını bilen bir arkadaşım anlatabilir mi? Color range ile denedim ama çok sağlıklı olmuyor..şimdiden teşekkür ederim..

mulax

Üye
Tepki
0
paylaşım için teşekkürler güzel bilgi de bu katalog nerden bulacaz ben bursa dayım 0-*12 yaş arası desen katalog bulamıyorum gelenlerde çok uçuk rakam veriyor

Yukarı Alt