renk paletine nasıl kayıt yaparım ?

ebra

Üye
Tepki
0
ya bana kursta freehand ve corel öğrettiler ama corel çok detaylı anlatmadılar corelde renk tanımlamayı bilmiyorum yani renk değerlerini mixerden giriyorum ama rengi kayıt yapamıyorum yardım cı olursanız sevinirim ve şunuda eklemek isterim siz garfik paiyasasındaki abilerimiz bize bu piyasada ilerleme aşamalarını, meslek le ilgili genel bilgileri anlatan makaleler yazarsınız sevinirim sitede henüz rastlamadım çünkü sadece teknik bilgi yeterli olmuyo bazen piyasada işlerin nasıl yürüdüğünü ve grafiğin favorilerinide bilmek gerekiyo ben bi ajansta starjer olarak çalışıyorum yanımda bana işi öğreticek kimse yok kendi kendime çabalıyorum ve gerçekten bu site bana çok yardımcı oluyo bunuda ayrıca sölemek istedim KARŞILIKSIZ YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

sexen6

Üye
Tepki
0
arkadaşım kaydetmek derken renki sağ taraftaki palete eklemekten bahsediyorsan şöyle yapıyorsun. bir objeyi seçtiğinde onun rengi (vektorel ise tabi) sağ alt köşede görünüyor. altlı üstlü 2 renk vardır. üsttekine 2 kez tıkladığımızda mixer açılıyor. ordan rengimizi kodluyoruz ve add to palette ye tıklıyoruz. ok diyoruz ve rengimiz paletimizde en sona ekleniyor. umarım bahsetiğin hadise budur ve yardımcı olmuşumdur. bende yeni üyesiyim buranın ve çok beğeniyorum. her türlü yardımı ve dökünamı bulabileceğimiz bir site. gerçekten minnet duyulacak şeyler bununmakta. Başarılar dilerim çalışmalarınızda.

Tepki
1
ayrıca daha sonra palette editörden ordan renge istediğin ismi verebilirsin herhangibi bir firmanın renk kodu ise onun adıyla kaydedebilrisin ama aynı paleti birde d sürücüsüne kaydetki format atman gerektiğinde tekrar ordan bulabilesin

Yukarı Alt