renklerin geçişi

melek

Üye
Tepki
0
merhabalar photoshopta iki resmi kaynastırmanın yolu nedir nasıl yapabılırım. örnek vereyım ben mavi ile siyahı yan yana koydum renkler birbirinin üzerine bindi aradaki keskinliği nasıl düzeltebilirim.

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
@melek

çok basit....

resimli anlatım daha iyi olurdu aslında ama buna şimdilik zamanım yok.

ikin renk örneğinden yola çıkacağım.

her iki renk farklı layerlarda olsun.

örneğin; üstte kırmızı renk doldurduğun layer, altta ise mavi renk dolu bir layer...

kırmızı rengin yani üstteki rengin olduğu layerı bir kere mouse ie tıklayalım.
artık yapacagığımız işlemler bu layerda olacak demektir.

hemen peşi sıra üstteki menulerden LAYER altında programınız eger Photoshop 7 ise add Layer mask diye gorunur) CS serisi kullandığınızı düşünerek söylüyorum; bu menu altında LAYER MASK, onun altında ise Add seçeneğini belirtiyorsunuz.

eğer şimdi layer pencerenize bakarsanız layer deki imajın yanında bir imaj yeri daha açıldığını görebilirsiniz.

daha sonra toollbox tan (sodaki alet edavet kutusu) degrade aracını yani Gradient tool' u secip aynı degrade atar gibi museyi hareket ettiriyorsunuz ve kırmızı renginiz eriyerek maviye dönüşüyor.

yine olmaz ise yardımcı olurum.

kolay gelsin

melek

Üye
Tepki
0
teşekkür ederim bu yöntemi kullanarak iki resim arasındaki geciside saglayabilirmiyiz

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
@melek

tabikiii... resimler arasında boyle bi yumuşatma ile geçiş yapabilirsin. başka yontemlerde var ama en sağlıklısı bu.

hatta en önemli avantajı ise begenmez isen layerdaki orjinal nesne kalır bozulmaz yeniden değişik şekilde de yapabilir ya da iptal edebilirsin.

melek

Üye
Tepki
0
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, size sorularım sık sık olacaktır şimdiden başınızı ağrıtabilirim:)

Yukarı Alt