RenkLi Renkli Çizgiler ( resim + Anlamayan Kalmıcak Süper Anlatım )

Tepki
2
DERS TAMAMEN BANA AYİTTİR..FENERLİALEX..

500x500 yeni bir dosya acalım..klavyeden (d) ye basın sonra , edit-Fill yapın . Arkaplan Siyah olucaktır..

Backraund'a Sağ tıklayak Duplicate'yek..Ve Kopyalanan Dosyanın İsmini Çizgiler Die Adlandıralım..

Çizgiler Layerı Üzerinde Yapıcaz Bu İşlemi..
Rectangular Marque TooL (m) Seçiyoruz ve Ortaya Bir Dikdörtgen Çiziyoruz..
Sonra Filter-Stylize-Tiles.. Yapıyoruz.. Çıkan Yere 10-1 yapıyoruz..

Kenarları silmeyi unutmayın .. resimlere dikkatli bakalım..

Filter-Blur-Motion Blur Yapıyoruz.. Angle 90 , Distance 60 Veriyoruz..

Rectangular Marque Tool ( m ) Çizgilerin Alt Kısmını Seçiyoruz.. edit-fill uyguluyoruz..

Ve Bu Şekli Alıcaktır...

Çizgiler Layerına Tıklıyoruz ve Ctrl+T basıyoruz ..Resimde Gözüken 2 Ye tıklıyoruz..Sonra Custom Aktif Olcaktır..ordan sonrada Flag Seçiyoruz..

Ve Resim Flagın Şekli Gibi Bir Hal Alıcaktır..
Sonra Çizgiler Layerına Sağ tık Yapıyoruz.. Blending Options Yapıyoruz.. Gradient Overlay Seçip Resime Bakarak uygulayalım..

Ve İşte Sonuç :)

Not: Baska Bir Şekil Yapmak İstiyorsanız .. Custom Menüsünden Daha Değişik Şekilleri Yapabilirsiniz .. ;)
Bunun Gibi..

İyi Çalışmalar .. By Fenerlialex..

Tepki
5
Selam,

Örnek çalışma güzel olmuş. Yalnız dikkatimi çeken ve sizin belirtmediğiniz bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum.

Background'un çoğaltılmasından ve " Rectangular Marquee Tool " aletiyle dikdörtgen seçilmesinden sonra yaptığınız Filter > Stylize > Tiles işlemi sonrasında oluşan çizimin seçili durumdayken Select > Inverse komutu verilerek pitikare şekline dönüştürülmüş layer ögesinin dış kısmının silinmesi gerekiyor. Sonraki işlemler için bu ara işlemi de belirtirsek herhangi bir yanlışlığa yol açmamış oluruz.

Onun dışında tanımlamış olduğunuz çalışma örneği için teşekkür ederim. Güzel ve anlamlı bir çalışma örneği... Beyninize ve elinize sağlık.

Saygılar...

Tepki
2
@Melih Yongacı

sağolasın , resime yazmıstım saten , köşeleri clone samp tool ile siliyoruz die.

Yukarı Alt