Renkli wallpaper yapımı (bakmadan geçme)

Tepki
4
İlk olarak ben çalışmada kağıdı 800x600 pixel boyutlarında kullandım. Şimdi başlıyoruz. (filter – render – clouds) uyguluyoruz ve kağıdımızın görüntüsü şu şekil oluyor:

Sonrasında (filter – pixelate – mezzotint) uyguluyoruz ve ok basmadan önce aşağıdaki seçenekte short strokes seçili olması gerek ve ok basıyoruz kağıdımızın görüntüsü:

3. adımda (filter – blur – radial blur) uyguluyoruz bu efekt kağıdımızı etrafa yaymaya yarar.Ayarlarımızda alttaki resimdeki gibi olacak.

Burada (filter – disort – twirl) uyguluyoruz. açımız 120 derece olacaktır. Son hali:

Ctrl+j kısayolu ile layer(katman)çoğaltıyoruz. Sonra tekrar (filter – disort – twirl)
uyguluyoruz ama bu sefer açımız -180 olacak. Yaptıktan sonra katmanın özelliğini lighten yapıyoruz görüntümüz bu şekli alacak.

Şimdi alttaki katmana tıklıyoruz ve (image – adjustments – hue/saturation) uyguluyoruz ayarları ilk resimdeki gibi olacak üstteki katmanada aynısını uyguluyoruz fakan ayarları son resimdeki gibi olacak tabiki colorize seceneğini secili olmasına dikkat edin.

Son hali:

Soruluarınız yada istekleriniz için yorum yada mesaj atabilirsiniz :)
Faydalı olduysam ne mutlu bana :grafikerler:

effex

Üye
Tepki
3
Yeni başlayanlar için güzel bir anlatım olmuş. derslerinizin devamını dilerim :)
elinize sağlık

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
teşekkürler efekt kısımları en iyi bu şekilde anlayabiliriz güzel paylaşım. başarılar...

zynp

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
99
Çok zevkliydi, çok teşekkürler paylaşım için.

Buda benim yaptığım. :)

ByReaLiSt

Üye
Tepki
0
Hocam Çok Hoş güzelde ben cs3 kullanıyorum yeniyim bende filter – disort – twirl diyorsunuzda twirl benim proğramda yok yüklememiz mi lazım yoksa üst photoshoplarda mı var bu eklenti ?

Yukarı Alt