Resimler üzerinde Group Mask

Curse

Üye
Tepki
2
1- File/New menüsünden 400/400 e bir çalışma alanı açalım.Custom rengimizi #CCCC99 renginde ayarlayalım.

2-İstediğimiz bir resmi import edelim.
3-Tools panelinden Vector araçlarına giderek Elipse tool(U)'u seçelim.
4-Resmimizin üzerine aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Elipse Tool(U) şeklimizi çizelim.Yanlız bu şekli çizerken daha iyi bir sonuç almak için ,Shift tuşuna basılı tutalım.

5-Resmimiz ve Elips şeklimiz aynı anda seçili konumda iken Modify menüsünden Mask/Group as Mask'ı seçelim.
6-Çalışmamız yukardaki adımlar uygulandıktan sonra bu konumda olacaktır.
7-Filters/Shadow and Glow/Inner Glow u seçelim.Inner Glow değerlerini resimde verildiği gibi yapalım.Renk değerimiz burda #0000CC rengidir.

8-Properties paneline giderek,Filters Shadow and Glow/Drop Shadow seçeneğini uygulayalım.Drop Shadow değerlerini resimde verildiği gibi yapalım.

9-Yine Filters sekmesine tıklayarak, Shadow and Glow/Glow seçeneğine tıklayalım.Glow ayarlarımızı hemen yanda verilen resimdeki gibi yapalım.Glow renk değerimizi de #CCCCCC olarak ayarlayalım.
10- Çalışmamız bu şekli ile sonlanmış olacaktır.

BuraKosaR

Üye
Tepki
0
teşekkürler güsel paylaşım... yalnız bişi sorucam bu group as mask olayını yapmak istiyorum fakat bende o acık bir durumda deıl dıerlerıne tıklanabılıyor fakat buna tıklanmıyor neden???yoksa ben mı bıseylerı eksık yapıyorum!!!
saygılar...

danger44

Üye
Tepki
0
Group simgeLerini ekrana getirmek istiyorsanız WİNDOW/TOOLBARS/MODİFY meüsünden yapabilirsiniz.

Tepki
0
ben bunu farklı bir çalışmada deniyorum. O harfi üstündeki resmin rengini alsın istiyorum ama siyah beyaz oluyor. anlattığınız gibi yapıyorum, oluyor ama siyah beyaz oluyor. bu neden olur?

Yukarı Alt