Restoran için Logo Tasarımı

Arsenal

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bir restoran için yaptığım logo çalışmaları ve şunu belirtmek isterim ki, bu logolardan önce
yaklaşık 30 logo daha yapmıştım ve müşteri o güzelim logoları istemedi...
sizce bu aşağıdaki logolardan hangisi güzel ve daha değişik neler yapılabilir.
Müşteri logoda tabak ve yemek istiyor buda benim canımı sıkan bir diğer unsur çünkü
logo ciddiyetden iyice uzaklaşıyor :eek:

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
çalışmalarınızda fazlaca detay ve renk var yaptığınız logoyu her alanda kulanılabilecek şekilde tasarlamalsınız. Bu çalışmalardan çoğu bir promosyon ürününün üzerinde yada farklı mecralarda kullanımı sınırlayacaktır. Şu durumda 2 yada 3 logonun dışında diğer çalışmalarınız kullanımda sıkıntı çıkaracaktır.

Logolarınızın beğenilmemesinin sebebi de 30 tane logo daha yaptım demişsiniz. Müşterinize 30 logonun yerine 3 alternatif sunsanız bu 3 çalışma üzerine daha da yoğunlaşsanız birini satarsınız ne kadar çok alternatif varsa o kadar müsterinin kafası karışır ve sizde uğraşırsınız.

Çalışmalarınız güzel ancak logo kriterlerine uymuyor size tavsiyem örnek logo çalışmalarını incelemeniz. Forumda bolca mevcut.

İyi çalışamalar...

Ozgul

Üye
Tepki
57
30 logo mu? :) Şaka yapmıyorsunuz değil mi? Bir de kendinizi müşterinin yerine koymayı denediniz mi hiç? Çıkıp birine logo tasarlamasını istiyorsunuz ve o size 30 adet (kaç sayfa eder, 2 mi 3 mü?) logo sunuyor. Ne düşünürsünüz? Az bir rakam değil. Bunu ciddi ciddi sorun kendinize bence.

Logolarınıza gelince; bir çok hazır vektör görüyorum içlerinde. Vektör + font, asıl ciddiyetsizlik bu bence. 30 logo yapacağım diye farklı yazı tiplerine vektörleri serpiştirmek logo olamaz.

Müşteri logosunda tabak ve yemek isteyebilir, bu logoyu sizin dediğiniz gibi ciddiyetsiz yapmaz. Yemek logolarının ciddi olması zorunluluğu mu var yoksa?

Son olarak size önerim; tabağı temsilen bir şekil ve yemeği temsilen bir şekil tasarlayabilir ve buna uygun bir yazıyla logonuzu hazırlayabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

Arsenal

Üye
Tepki
0
Sanırım bir yanlış anlaşılma var müşteriye 30 logo gitmedi 6 logo seçilerek gönderildi..

danisman

Consultant
Tepki
30
Yapmış olduğunuz çalışmalar bir logo çalışmasından çok uzak görünüyor...

Arsenal

Üye
Tepki
0
Eleştirileriniz çok yerinde arkadaşlar fakat inanın müşteri böyle sade düz logo gibi logo istemiyor.
Adamın istediği yemek çeşitleri olacak logoda kebaplar vs...
Buda beni çok kötü etkiledi tabii ortaya böyle tabelacı logoları çıktı ya'ni ben suçsuzum :D:D:D

bysonmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
bence sagdan en alttakı ve onun ustundekı cok hos olmus sonucta logonun cıddıyetı yada basıtlıgı konuların dısında fırma sahıbının ne ıstedıgı hatta ne gordugu daha onemlı yanı eger caf caflı bısey dıyorsa bence hos olmus.

Yukarı Alt