Rotasyon baskı ve raportlama bilgileri

prycons

Üye
Tepki
3
güzel sanatlar tekstil 3 ten ayrıldım konu hakkında azda olsa bilgim var. Grafikerim CDR ve PS kullanıyorum matbaa ve dijital baskı sektörüne çalışıyorum. Bu alanda bana fikir veya yol gösterecek arkadaşlara candan teşekkürü borç bilirim

'' insan insana muhtaçtır ''

tugbakocak

Üye
Tepki
3
Merhaba Arkadaşlar Photoshopta 1/2 - 1/3 - 1/4 yarım raportlar için herhangi bi bölüm yok onuda en rahat çalışmanın yötemlerini resimlerler anlatıcam.Ancak Raport için tam ve yarımlar dahil çok kullanışlı bir plugin var ''Miracle Raport'' yarım raport yapmak için çok kullışlı bir program ayriyetten çizmiş olduğunuz desende iz varmı yok mu onuda net görebiliyorsunuz.

tugbakocak

Üye
Tepki
3
''sevgili tuğba hanım
Ben k.t.ü de tekstil böümü öğrencisiyim.
Bitirme tezi olarak bi kitap yazmam gerekiyo. Bende baskı teknolojisi kıtabı yazmaya karar verdım. Bu kararı lisedeki staj deneyımıme dayanarak karar verdim. Ama simdi anladım kı bu iş bu kadar kolay değilmiş. Şayet bana bu konuda bir fikir suna bilirseniz cok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim .''

Merhaba Arkadaşım Şimdi öncelikle tezini nezaman teslim edicen bunu bana bildirirsen sana yardsımcı olmaya çalışıcam.İnanın çok yoğun sabahlıyarak çalışıyorum.Bir boşluğumda size yardımcı olucam benden söz.

Tepki
0
Arkadaşlar selam,Photoshopta soter veya istediğiniz oranda kaydırma yapabilmek için,
Filtre+other+ofset yolunu kullanabilirsiniz.
Ben bu yöntemi meslek hayatımda çok kullandım.
Deseninizin raportunu,düzeltmelerini bu yolla sağlıklı yapabilirsiniz.

Yapabilirsem resimli anlatımıda eklerim.

Kısaca;
Bu yöntemi daha desenin raportlanması aşamasında kullanırsanız sonuna kadar sistem aynı gider.
ister soter,isterseniz özel kaymanızı bu şekilde verebilirsiniz.
Çalışma tarzınıza göre roprtu ister baştan yapın bitirerek,isterseniz tüm kanallarınız,renkleriniz bittikten sonra ,
Diyelimki çalışmanız bitti 8 kanallı bir deseniniz var,önce kanalları şiftle tek tek seçili hale getirin,
Crop tool aracı ile sayfanızın eninden(en raport için) yer açın,yani raport tekrarı için yer açıyoruz,
Sonra,açtığımız yer kadar,seçme aracıyla,desenimizden shift tuşuyla seçip,açtığımız boşluğa doğru taşıyın,
tam kesim bitim yerine taşıdığınız eki oturtun.
Filtere gelin (yukarda menü çubuğunda) en altta filter+other+ofset seçeneğindeki Horizantal den seçili alana diyelimki ene kaymanız soter, 3200 yazın,
zaten hemen kayma olacaktır..

Aynı işlemi desenin boy (gidiş) tekrarının kontrolü için,yine tüm kanalları seçerek,yer açarak ama bu sefer Vecterial a değer vererek yaparız.

Değer verirken örneğin 32 değil 3200 şeklinde olmalıdır.Yada kaymanız kaç ise dört haneli olmalı.

Not: Düz raportlarlarda ekleme yapmadan,kendi içinde kaydırma yaparak tekrarlara bakabilirsiniz.
Filtre+other+ofset konusunun burada paylaşılmadığını gördüm,en azından varsada rastlamadım,Umarım işinize yarar.
Saygılar.

Tepki
10
denizkızı değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için çoook teşekkür ederiz.

Tepki
0
Ricaederim Gül hanım,görsel olarak paylaşamadım,halledebirsem onuda paylaşırım.

Tepki
0
Birinci görüntüde yuvarlak içine aldığım yerlerin dediğim yöntemle kayma vermeden önceki hali,desen fazla minik olunca yuvarlak içine almayı denedim,daha anlaşılır olması açısından,
2.görüntü nereden kayma vermemiz geren yeri gösteriyor,3. ise ölçülendirme ve sonrası.

Yukarı Alt