Saat Firması Logo >

Tepki
2
Merhaba, yaklaşık 4-5 ay önce yaptığım bir çalışma. müşteri tarafından yetersiz bulundu malesef :). yaptığım en iyi ve özenli çalışmaydı ama olmadı ve paylaşmak istedim.. iyi kötü yorumlarınıza bırakıyorum. teşekkürler..

Logo açıklama; gri kısım P harfi, sarı kısım T harfidir.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
baş harfleri olsaydı ama saat tam olmalıydı bence seyit ali kardeşim

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Bir logo çalışırken, kullanılabilecek en küçük alanda ve tek renk kullanıldığında özelliğini kaybetmemesine özen gösterilmesi gerekir. Bu logoyu ufak bir bayan saatinin arkasına gofre olarak bastığınızda hiçbir özelliği kalmaz hatta ve hatta orada bir saat mekanizmasının olduğu bile anlaşılmaz. Bu nedenle logo çalışmalarımızda karmaşıklıktan, efektlerden geçişlerden oldukça uzak durmak gerekir. Sade ve bir bakışta anlaşılabilen en küçük alanda bile örneğin bir kürdan paketinin üzerinde değer kaybetmeyen çalışmalar yapmak gerekir. En ünlü markaların logolarını hatırlayın (Arçelik, bosh, koç, vestel, apple v.s...) Biraz araştırma yaparak inceleyerek daha iyi olacağınıza eminim.

Başarılar...

Tepki
2
İlk yaptığım çalışma sadeydi aslında, ama işi veren tarafın daha detaylı ve gümüş, altın renklerini kullanarak bir logo yapılmasını istediğinde sonuç böyle oldu. :)

Yorumlar için teşekkürler.. dikkate alınması gereken bilgiler :)

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
Yukarıdaklere ilaveten "P" ve "T" harflerini çalışmaya bakarak çıkarmak imkansız...

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Şık bir logo çalışması. Hoşuma gitti. Fakat font yuvarlak hatlarda olsa daha iyi olurdu gibi.
Emeğinize sağlık

Tepki
2
@Kerim Öksüz
o kadarda imkansız değil diye düşünüyorum ben.. :)

@Erkan_Nehir
Teşekkürler Erkan bey, beğenmenize sevindim. font seçimlerinde hala yeterli seviyeye ulaşamadım malesef. bu eksiğimi gideririm umarım en yakın zamanda :)

aeercan66

Üye
Tepki
0
Aslında güzel bir çalışma uğraşmışsınız. Fakat ilk bakışta saati anımsatmadı açıkçası daha belirgin olabilir ayrıca daha renkli bi yazı tipi kullanabilirsin

enes66

Üye
Tepki
1
Anıl bence gayet güzel bi çalışma orada dikkat edersen saatin iç yapısı var.. ve arkadaşıma başarılarının devamını diliyorum...

aeercan66

Üye
Tepki
0
@enes66
sen öyle diyosan öyledir yok biliyom dikkatli bakınca anlaşılıyoda ilk görüşte anlayamadım :)

Yukarı Alt