Santraç turnuvası afiş denemesi

Tepki
1
Eleştirilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler. Ve birşey danışmak istiyorum, neden resmi internete attığımda rengi açık bir renge dönüşüyor ?

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Mehmet Can AKPINAR

Renk modunuz CMYK olduğu için,
RGB yaparsanız sorun düzelecektir,
iyi forumlar...

Tepki
17
Afişin boyutu daha farklı olmalı bence, 25x35 cm mesela.
Alt kısımda katılım şartları ve turnuvanın düzenleneceği yer bilgisi de mevcut olmalı.
Mavi zemindeki beyaz çizgi/boşluklarda da sıkıntı görünüyor. Daha düz ve eşit kalınlıkta çizgilerle bu sorun giderilebilir.

CMYK baskı renkleridir, RGB ise ışık renkleridir. Yani ekranda gördüğünüz renkler RGB renkleridir. Çalışmanızı CMYK renkleri ile çalışmışsınız. Ama siteye yüklediğinizde RGB renklere göre görüntülenmiş. Bu yüzden renk kayıpları yaşıyorsunuz.

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Demet hanım'a katılıyorum. Özellikle istenmedi ise eğer bir afiş için hiç ergonomik bir ölçü değil.
Ve alt kısımdaki mavi kareli alan hoş olmamış, karelerle satranç zeminine atıfta bulunmuşsunuz ama göze hoş gelmiyor, başka bir çözüm üretmelisiniz bence...

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Benim de ilk gözüme çarpan alt kısımdaki desen oldu. Ve satranç taşlarının bazılarının yatık olması hoş durmamış bence. Demet Hanımın dediği gibi katılım ve iletişim bilgisi eksik.
Bu arada başlık da dikkatimi çekti. Turnuvalar zaten birincilik için yapılmaz mı? İl birinciliği turnuvası demeye gerek var mı?

Tepki
1
Adres bilgisi yazılmayacak, sadece tarih yazılacak ve bu şekilde yazılması istenildi. Normal boyut 3,5*1m. Beyaz çizgilerle oynadığım için hatalı görünüyor. Sadece çizgilerin bir tarafını kalınlaştırdım, bi tarafını incelttim

Yukarı Alt