şimdi çizdiğim bir resim :)

Tepki
1
hmm anladım aslında o kadar çok hatam varki yüz biraz egimli olcaktı bu eğimi vereyim derken diger kaymalara dikkat etmemişim
sac çizimlerinde çok başarılı degilim saclar hiç olmamıs buruna bakınca baslı basına hatalı ve gölgelendirme yok :) kendime teorikten sıfır verebilirim :) on dakkayı göz önünde bulundurunca fena olmamıs ama insan bildiği bir işi yaparken en iyisini yapmalı
tsk ederim yorumlarınız için :)

aslimm o ozamanlardı simdiki halim çok daha farklı :) zaten bu fotoyu görenler sen degilsin diyor

mizikci_51

Üye
Tepki
0
dostum en başta eline emeğine sağlık diyorum ve başlıyorum..
ilk başta söyleyim çizgi sorunun war senin çizgilerin daha hafif ve kendine güwenilir olmalı gerektği yerde koyu çizgiler kullanmalısın mesela birbirine temas eden yerde..
kaşlar birbirine biraz yakın olmuş burnun ortasından yüzün dairesel formuna uygun bir çizgi atarsak bu durum kaybolur...
gözlerin formu güzel yanlız göz bebeklerinde çok acele etmişsin zaten çalışmada acele ettiğini belirtmişsin göz bebklerinin biri diğerinden küçük olmuş. yani bilgisayarda bakışımıza göre sağ tarafta duran gözün büyüklüğü doğru yanlız dairesel formunda sıkıntı war....ve gözlerin altındaki badem gözü veren çizgiler onlar o kadar koyu olmamalıydı...gözün üst çizgisinden daha açık renkte olmalılar...
burun yapısı tamamiyle bozuk... baştan başlayıp çizmek yerine mesela burun hangi geometrik yapıda duruyorsa buna göre eskiz atmalısın daha sonra burunu yerleştirmelisin bana güwen daha başarılı olursun...
dudaklara sözün yoq yanlız alı dudağın çizgisi aynen gözlerin alt çizgisinde olduğu gibi hafif olmalıydı....saçların hepsi koyu olacağı yerde koyu gördüğün yerler koyu olsa daha hoş gözükecek.....

dostum hocamın bana söylediği bir sözü paylaşayım bu söz sadece gözlerin alt kısmı we alt dudak çizgisi için.."yapabiliyorsan en iyisini yap yapamıyorsan bıraq silik kalsın saygılar...bu yorumları resim kötü olmuş diye yapmadım daha iyisini yapabilecegini bildiğim için yabtım bilmem eğitim aldınmı ama bence gayet iyi ilerleyebilirsin....saygılar..

Tepki
1
yorumun için tsk ederim söylediğin hataların hepsinin farkındayım egitim aldımmı aslında ilk okuldan liseye kadar resim ögretmenim yardımlarıyla ilerlettim onun hakkını yiyemem bana çok yardımcı oldu lisede tam anlamıyla profesyonelce olmasada çizimlerimi çok fazla gelistirdim işi ticari boyutuna kadar tasıdım birçok karakalem portre ve birkac gazete ve dergi için karkatürler çizdim ve sonra bıraktım çizmeyi bes senelik bir aradan sonra bu üçüncü çalısmam tabi önemsenmemis basit bir calısma oldu

kenan_wade

Üye
Tepki
0
ben pek beceremem böyle şeyleri açıkcası ama siteye yeni üye oldum çok şaşkınlık veren çalışmalarla karsılastım benim için bu da öyle bir resim ben çok sert gölge felan anlamıyorum ama çok hoşuma gitti acele böyle oluyosa normal bir resim harikadır zaman harcadıgınız resimlerinizi merak ederim teşekkürler...

uzaydan

Üye
Tepki
0
emeğe saygım var tabiki de şunu anlamadım.illa ki birşeyler yapıp da eleştiri alacaksan neden daha özenli bir çalışmanı göndermedin?yani bunu alelacele çizdim nasıl olmuş demek karşındaki insanları biraz hafife aldığını mı gösteriyor acaba?yoksa ben bunu hobi olarak yapıyorum görüşleriniz çok önemli değil demek mi?özür dilerim anlam veremedim...

Yukarı Alt