Sinema Camiasından Yıldızlar Kaydı…Sinema Camiasından Yıldızlar Kaydı…

Kayıt
7 Haziran 2008
Mesaj
533
Tepki
6
Türk sinemasının bir dönem en güzel yüzleri arasında yer alan Sevda Nur, 1944 İstanbul’ doğumluydu. 1960’larda sahneye ilk kez dansöz olarak adımını atan güzel oyuncu, daha sonra beyazperdeye geçerek pek çok yerli filmde yardımcı kadın oyuncu rollerinde yer almıştı. Görüntü yönetmeni Gani Turanlı ile evlenip sonrasında ayrılan Sevda Nur, geçtiğimiz hafta hayatını kaybetti. Cenazesi ise 22 Mayıs 2011 pazar günü defnedildi.

Yerli sinemamızın bu kaybından sonra dün de Hollywood cephesinden üzücü bir haber geldi. Televizyon seyircilerinin Taksi dizisinden Bobby Wheeler karakteri ile aşina olduğu oyuncu Jeff Conaway 60 yaşında hayatını kaybetti.
Çeşitli enfeksiyonlar nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayat mücadelesini kaybettiği açıklanan Wheeler’in bir süredir alkol ve uyuşturucu bağımlılığından dolayı sağlığının tehdit altında olduğu söylentileri dolaşıyordu.

Taksi dizisinin yanı sıra Grease’te John Travolta'nın canlandırdığı Danny Zuko'nun en yakın arkadaşlarından olan Kenickie rolüyle de akıllara kazınmıştı. Yakın zamana kadar pek çok televizyon dizisinde konuk oyuncu olarak yer alan Jeff Conaway, ayrıca kısa filmlerde rol almış ve seslendirme de yapmıştı.

Yakın zamanda yitirdiğimiz her iki oyuncunun da toprağı bol olsun.

Kaynak : www.beyazperde.com
 
Yukarı Alt