Sizin kadar usta değilim ama

ASİL_KURT

Üye
Tepki
0
CorelDRAWx4 ile yapılan Dergi Kapagı Tasarımlarım umarım begenırsınız

xblack

Üye
Tepki
34
1. çalışma hiç olmamış
2. çalışmada yok derecede
3. çalışmada eh bişeyler var
ama böyle çalışacağına tek çalışmada yoğunlaşıp biraz görsel filan ekleyip kendini geliştire bilirsin. Teşekkür ederim.

Tepki
100
biraz daha konu hakkında araştırma yapmanı, incelemeni ve incelediğin çalışmalara yüksek sesle yorum yapmanı öneririm.
bende genel olarak boş kalınca yapılan çalışmaları incelerim ve yorum getirmeye çalışırım.
acaba ben olsaydım bunu nasıl yapardım, yada çok güzel omuş ama şuraya bunu da ekleseydik.........

xblack arkadaşımın dediği gibi bu kadar çok çalışma üzerinde değilde bir çalışma üzerinde yoğunlaşıp, ısrarla devam etseydiniz.
bir çalışma bazen bir gününü alabilir bazen bir haftanı ...
sonra, çalışman bitse bile tekrar tekrar aç ve bak. yorum getir ...
örneğin ilk çalışmana bakarken okuyamadım, tipografin hatalı.
bocaladım kaldım, acaba 6. hizmet yılı ....
yok yok. 6. yıl hizmette ...
sonra doğrusunu okuyabildim.
hizmette 6. yıl

çok mu uzattım konuyu ...:)
hadi kolay gelsin ... (konuyu kişisel çalışmalara taşıyorum)

Tepki
4
Görüşlerinizin çoğuna katılmakla birlikte Tipografi hatasına katılmıyorum. Çünkü çalışmaya ilk baktığımda Hizmette 6. yıl olduğunu rahatlıkla okudum.

ASİL_KURT

Üye
Tepki
0
Bu dergi kapakları Kahramanmaras belediyesi tarafından yıllık faaliyet kıtablarının kapagı olmustur ben oylesıne kapak bos tasarım olrak vermek ıstemedım işin açıkcası su anda ısteyen varsada dergı gondereyım kargo ile şüphesi filan olan varsa tipografi ise şu anda herkes tarafından okunmakta ama sizde sanırım bır göz yanılması olmuş ki her insanda olur onun için ileri geri yorum yapmaktan kaçınıyorum çunku bende buyuk ve deneyımlısınız ben sadce bu işlei öğrenmek için ve bırasda olsa katkı saglamak ıcın varım yoksa tek çalışacak olsam hiç birşey öğrenemem dimi ama size bir şey söyleyeyım Unutmayın kı yapılan her çalışmada bir emek var emeğe saygısızlık yerıne (xBlack)arkadasım gibi soyle olsa daha ıyı olurdu bılmem yanılıyormuyumama haklı uzman oldugu ıcın arkadas yorumu karsısındakı kısıyı kırarmı ıncıtırmı dıye dusunmesı gerektı neyse ya geçti gitti yınede tesekkur ederım eyw

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
çok çalışman gerek... tasarımında denge yok, yazı karakterler yani fontlar uyumsuz. dergi çalışması yaptığın için daha sade şık tasarımlar olmalı görsellerde dergi tasarımları diye araştırma yaparsan biraz bilgi sahibi olabilirsin. sadelik önemli

xxx

Üye
Tepki
0
Sadelik önemli ama 2. çalışmandaki gibi suyunu da çıkarmamak gerekir, konuya uygun nesneleri uygun yerlerde gerektiğince kullanmak gerekir. Örneğin; 3. çalışmada zeminde kullandığın şekillerin sadece birini kullanıp zemine de büyütüp %10 opacity ile verseydin, göremediğim başlığı ekleyip diğer metinleri de başlığa uygun bi karakterle yazsaydın daha hoş dururdu bence...

Bak sana bi örnek:(İllüstrasyon ve tasarım tamamen bana aittir)

ASİL_KURT

Üye
Tepki
0
bakın ama grafık tasarımlar da dergı tasarımı dıe konu acmıstım bunların orjınallerını verdım oraya bakarsanız eger

Yukarı Alt