Standart Sıklık Parametreleri

yebrem

Üye
Tepki
0
paylaşımın için teşekkurler kardeş.bence parametre kullanacagın kumaşa göre degişir.bütün programlar aynıdır.tşk.

kerso

Üye
Tepki
0
Merhaba,
güzel bir bilgi vermişsin greeneyes sağol, bn genelde ceyiz desenleri yapıyorum, 3mm oluyor sarglar genelde, sıklıgını 4 yapınca cok üst üste vuruyor, bn 7 veya 8 yapıyorum(+zikzaklı, sen neye göre verdin değerleri?)) hatta 10 da oluyor bazen, görünümü normal oluyor, syrek diyen olmadı. bence bu dediğin değerlerde yaptıktan sonra bide yüzde 50 seyreltmek gerek(eos3). tabi vurusu ne kadar cok olsa biz desenciler için o kadar iyi ama hehe:) tkrar tesekkurler..

Tepki
2
bu değerler eos compuconun eğitimini aldığım sırada distribitör firmanın kitabında yazılan değerlerdir.ben de bu değerlere sadık değilim kumaşa iipliğe hatta makinaya göre değişiyor değerler.bu daha önce de belirttiğim gibi ön bilgidir.

Tepki
28
arkadaşlar nakış sıklığı ayarı ortalama her desende 5.o yada 50 dir ötesi berisi müşterinin isteği ipliğin kalınlığı kumaşın cinsi telanın kalınlığı v.s doğru orantılıdır makinanın kaldırabildiği sıklık da var her makina 3.0 sıklığı başarılı bir biçimde yapamaz örnek eski nesil zsk lar yenilerini çokda tanımıyorum ayrıca maksimum seyreklik görünümde en iyi sonucu verir yani yapılabildiği kadar seyrek olması hem görünümü hemde randımanı arttırır zaman vede malzemeden tasarruf sağlar

Tepki
0
greeneyes verdiğin bilgiler için teşekkür ben burda bir iki firmaya logolarını eos'un standart verdiği parametreye göre yaptım senin verdiğin sıklık ayarlarıyla hemen hemen aynıydı desen muhteşem oldu. layıkıyla yapınca gerçekten güzel oluyor ama firma masraftan kaçıp seyrelt diyince pek hoş bir görünüm çıkmadı müşteri istesede belirli bir sıklığın altına inmeyin arkadaşlar sonra desen bozuluyor müşteride ben istemişitim demiyor. bu arada desenleri yaparken ben sıklıklarını illa makinamda bir deniyordum bu ayarlarla daha az deneme yapacağım çok tşk bilgi paylaşımınızın devamını bekliyorum

Tepki
0
@Gökçe Coşkun

gökçe arkadaşım bu parametreler çok ta doğruyu yansıtmıyor bence. sıklık sargı kalınlığıyla alakası pek yok çok ince olmadığı sürece ben hep sabit sıklıkla çalışıyorum sargıyı alttan yürümelerle besliyorum daha temiz nakış çıkıyor özellikle küçk yazılarda sıklık 3-3.5 alt yürümeadımı 0.9 kullanıyorum iyide sonuç veriyor en iyi çin iğnesi 32-12-7 süper çıkıyor deneyin lütfen bu yazdıklarım eos içindir kolaygelsin arkadaşlar

Yukarı Alt