Şu arkaplanı yapamıyorum :(((

alibabalar

Üye
Tepki
0
1 haftadır üzerinde çalışıyorum fakat bir türlü yapamadığım bir arka plan resmi için yardımcı olur musunuz. resim bu linktedir

http://www.avbalikmarketi.com/asp/pr...FER-KASIK-NO-0

Resimdeki karton etiketin zeminini nasıl ve hangi programda yapabilirim.

yardımcı olursanız çok memnun olurum

Ali

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
476
O zeminin aynısını yapmak oldukça güç, stok resim sitelerinden alınan arka planlardan birisi sanırım o. İnternette de dolaşıyor olabilir.

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
476
Abstract ya da wavy background diye aratabilirsiniz, eğer bir firmaya yapıyorsanız işi, onların temine tmesi gerekir o zemini.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Bire bir aynısını yapamasan da photoshopta ben bu tarz çizgiler oluşturmak için liquify özelliğini kullanıyorum..
Hemen size görsel bir anlatım yapalım :)
Arka plan rengini verdiğiniz katman üzerine yeni bir katman açıyorsunuz ( katman = layer )
Açtığınız yeni katman üzerine standart brush tool ile istediğiniz çizgi yada çizgileri çiziyorsunuz

Filter menüsünden liquify komutunu çalıştırıyorsunuz

Açılan ekran aşağıdaki gibi

Bu ekranda istediğinizce çizgi formlarını bozup benzer bir görüntü elde edebilirsiniz .

Sonucu aldıktan sonra da blending options dan inner glow, outer glow verebilirsin..
Layer modları ile oynayabilir saydamlık değerlerini değiştirebilirsin..

Şu an iş yerindeyim çok zaman ayıramıyorum kabaca anlatmaya çalıştım ama umarım faydalı olur..

Tabi böyle tek tek çizimlerle uğraşmak yerine aslında Erkal bey'in dediği gibi hazır imaj kullanmak çok
daha kolay ve faydalı olacaktır sizin için..ya da eğer müşteri işi ise müşteriden görseli temin etmesini istemelisiniz

alibabalar

Üye
Tepki
0
Yardımlarınız için teşekkürler, kendim yapabileceğimi sanmıyorum. İnternetten arattıracağım olmadı işi prof. birine vereceğim.

Sevgiyle Kalın

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
Göl yüzeyi değil mi o? Tepeden görünüş bir gölden kesit gibi geldi bana...
Su efekti arka plan veya Water effect wallpapers diye aratabilirsiniz.

Yukarı Alt