Su gibi...

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
Su, kendine sırdaş arıyordu.
Önce buluta verdi sırrını.
Ağır geldi sır buluta.
Sağanak sağanak döktü suyun tüm sırlarını.
Sonra göle gitti su. Ona anlattı derdini. Bu arada bulut suyun sırrını yağmur yapıp, dolu yapıp, kar yapıp savurduğu için, zaman zaman taşıyordu göl ve suyun sırrı iyice açığa çıkıyordu.

Sonra nehre verdi su sırrını. Nehir aldı suyun sırrını çekti gitti, dereye verdi. Dere biraz daha yavaş olsada nehirden , o da götürdü suyun sırrını bir başka bilinmeze. Çağlayanlar, şelaleler, akarsular. Hepsi kayboluyordu bir anda.
Sonra bir gün su takip etti dereyi. Dereye okyanusa kavuşunca farketti su, bütün sırlarının akarsularla, çağlayanlarla, ırmaklarla okyanusa taşındığını.

Karar verdi su, sırrını okyanusa verecekti, öyle de yaptı zaten. Tüm sırlarını okyanusa verdi. Artık suyun sırrını okyanustan başkası bilmiyordu. Ne taştı okyanus, ne bir başkasına taşıdı suyun sırrını, ne de kurudu.

Geçen karşılaştık suyla, bir bardaktaydı, suskundu. Çok uğraştım konuşturamadım. Ben tam giderken "Dur !'' dedi su. Durdum! ...
''Okyanus yürekli dostlar bulmadan sakın konuşma! Taşıyamazlar, kaldıramazlar senin yükünü,
canını yakarlar, utandırırlar '' dedi.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Çok çok anlamlı hocam. SÖYLEME SIRRINI DOSTUNA; GİDER SÖYLER DOSTUNA.
Ki ben bunun zararını çok görenlerden oldum hep.
Söylemeyeceksin, dostuna bile!...
İçinde kalsın, seninle ölsün........

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Hakan Dağdeviren

O zaman şöyle diyebilir miyiz ?
" en iyi sırrı, ölüler saklar "

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
@Murat Vardar
Sır saklamasını bilen insanlarla beraber mezara kadar giden sırlar vardır. Her ne kadar "iki kişinin bildiği sır değildir" dense bile ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Evet, bence sırrı en iyi , sadece ölüler saklar.
Gerisi hikaye.

Yukarı Alt