Tanrı yanılgısı kitap kapağı

Asaf Sirin

Üye
Tepki
1
Arkadaslar, "Tanri Yanilgisi" Clinton Richard Dawkins tarafindan yazilmis kitabin ismi (orijinalde "The God Delusion"). Yani, aslinda bu hususun aradan kaldirilmasi icin Richard Dawkins'den sorulmalidir.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Tanri Yanilgisi Clinton Richard Dawkins tarafindan yazilmis kitabin ismi
Çalışma ile ,yazarın kendisi ya da kitabının adının bir bağlantısını göremiyorum.
Biz bu yazarın kitabının adını değil çalışmada kullanılan temayı değerlendiriyoruz .

Tepki
0
olaya dindar yaklaşmanız beni üzdü. bu şekil bir kitap var ben yoktan var etmedim. sonuçta bu bi tasarım. olaya dindar bakılmaması gerektiğini düşünüyorum.
ayrıca vectorel ve resim olayını dikkate alıcam teşekkür ederim.

Tepki
31
tasarıma bakıpta yorum yaparsak o çok güzel olmuşlar falan çıkar ama baktığımızda ne görüyoruz ve ne anlıyoruz bu tür çalışmalarda bu çok önemli

bu çalışmaya 2 türlü baktım biri benim hoşuma gitmeyen ismiydi din yönünden bakmamın sebebi ismiydi

bir başka bakış açımda çalışmadaki grafiksel hatalar ve ismiyle bağdaşmayan kapak tasarımı

size şunu sormak istiyorum bu kitabı okudunuz mu yoksa yalnız isminden yola çıkark bu çalışmayı mı hazırladınız çünkü ismiyel kapak tasarımı arasında bir bağ bulamıyorum ben

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
olaya dindar yaklaşmanız beni üzdü
Öncelikle forumumuzun herhangi bir dini görüşü yoktur.

Olayı yanlış anlamayınız Sercan Bey. Tasarımda,var ise, sosyal mesajlar da hedef kitlesini doğrudan etkileyebilmekte,kişiyi yönlendirebilmekte olduğu için grafikere bu hususta biraz daha dikkatli olmak düşüyor.
Bir grafikerin bir yazarın bir şairin vs.. Toplumun kabul ettiği değer yargıları,benimdediği köklü örf ve adetleri sekteye uğratmaması gerekir fikrimce.
O sebeple diyorum ki çalışmanıza kesinlikle dini bir yaklaşımla değil tamamen sosyal bir yaklaşımda bulundum.
Dikkat ettiyseniz çalışmanızın dini bir şeklide değerlendirildiğine dair herhangi bir ibare yok ortada.Seçilen Tema ve Mesaj yanlış demiştim.
Mesajı alacak olan kim? Toplum
Ya toplum kim?
Aynı görüşleri kabul etmiş , belirli örf ve adetleri ,çıkarları, belli bir kültürü bir dili olan aynı toprak parçası üzerinde yaşayan insanlar tümü.
Biraz sosyolojik oldu ama çalışmanıza yaptığım yorumun açılımı buydu.

Ve ben kesinlikle eminim ki hayal gücünüzü zorlarsanız sınırlarınızı aşarsanız çok etkileyici çalışmalar sergileyeceksiniz.
Çalışmalarınızı Merakla Bekleyeceğim.

Çalışmalarınızda Başarılar.

Tepki
0
@Fatih Coşkun

kitabı okumadım sadece online kitap sitelerinde çok satanlara bakarak kendime hangi kitabı seçiyim sorusunu sorarken bu kitap gözüme çarptı. kendimi zorlamak istedim ben olsam bunun tasarımını nasıl yaparım diye düşündüm. pek fazla bişey yapamamışım anlaşılan.
yorumlarınız için teşekkür.

Yukarı Alt