tarafken, tarafsız kalabilmek...

Tepki
74
Emine Hanım,
Sözcüklerinizde fırtınadan, yağmurdan hatta çılgınca yağan bir doludan sonraki dinginliği yorumlamakta, anladığım kadarıyla. Belli ki bu fırtına size zarar vermiş. Kalbiniz hâlâ hızlı hızlı çarpıyor. En kötüsü insanın kime kızacağını bilemeyecek bir ortamda bulunması. Dert etmeyin, doğrularınızdan, kişiliğinizden asla fedakarlık yapmayın. Ben de Trabzon'da ortaokul ve lise okudum. Buranın halkının yürekliliğini, tezcanlılığını gayet iyi bilirim. Herşeyi zamana bırakın. Göreceksiniz ak ile kara birbirinden ayrılacaktır. Ne demek istediğimi anladınız.
Mutlu kalın, sabırlı olun.
Tuncer ÖZKAN

Tepki
100
@İsmail Ev

merhaba ismail bey.
konuya yaklaşımınızdan ve yazıma cevap verme nezaketinizden dolayı size teşekkür ederim.
yazı içerisinde ifade ettiğim gibi ne yazacağımı bilmiyordum. ama ne istediğimi ve ne hissettiğimi çok iyi biliyordum.
gri, sevmedim zaten. sevemedim yazı içerisinde. ortada olmak tarafsız kalmak.
yani, bunun mümkün olmadığını iafade etmeye çalışırken dilimin ucundaki kelimeleride yutmaya çalıştım. söyleyemedim.
durun, bir yazı yazayım da insanlar faydalansın maksadı taşımıyordum.

tekrar teşekkür ederim.
saygılar...

@Tuncer Özkan
merhaba tuncer bey;
belli ki bir fırtına bize zarar vermiş. tespitinize hayran olmamak elde değil.
evet, kalbim şimdi bile hızlı hızlı çarpıyor. kime kızacağımı biliyorum ama önüme gelene çatıyorum.
sanırım o kişide bunu anlamıştır.
olabilecekleri önceden sezmek feraset ve basiret...
kendimi övmem ama birde hayat tecrübesi var işte...
zaman her şeyin ilacı... ak ile kara ayrılır da, ayrılırken neler olur bilinmez...

saygılar efendim...

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
Günün aydın , aydınlık, çok güzel olsun Emine,

Bu fıkrayı okurken aklıma sen geldin bu sabah. (Bana mail olarak gelmiş)
Paylaşmak istedim. Bence çok anlamlı.
---------------------------------------------

Kadın taksiye binmiş ve hava alanına gitmek istediğini söylemişti.
Sağ şeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola, önlerine çıktı.
Şoförü çarpmamak için sert şekilde frene bastı.
Taksi kaydı, ama diğer arabaya çarpmaktan kıl payı farkla kurtuldu.
Siyah arabanın sürücüsü camdan başını çıkarıp bağırmaya ve küfretmeye başladı.
Taksi şoförü ise gayet sakin ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı.

Kadın bütün bu olanları şokunu yaşarken, taksi şoförünün tavrına daha da şaşırmıştı.
Sordu: “Neden böyle davrandınız? Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi de hastanelik edecekti.”
Taksi şoförü gülümsemeye devam ederek: “Çöp Kamyonu Kanunu” dedi.
Kadın: “Çöp Kamyonu Kanunu?” diye sordu, anlamamıştı.

Şoför açıkladı:"Pek çok insan, çöp kamyonu gibidir.
Her tarafta içleri çöp dolu olarak dolaşıyorlar; kızgınlığı, öfkeyi ve hayal kırıklığını biriktiriyorlar.
Ancak doldukça çöpleri bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar. Bu bazen ben, bazen de siz olabilirsiniz.
Kişisel almayın. Sadece gülümseyin, onlar için iyi şeyler temenni edin ve yolunuza devam edin.
Onların çöpünü alıp işyerinize, evinize veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın."

Başarılı insanlar, çöp kamyonlarının günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler.

Hayat sabahları pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa, dolayısıyla
"size iyi davranan insanları sevin, iyi davranmayanlar için iyi temennilerde bulunun."

Hayat, "%10 " onunla ne yaptığınız, "%90 "onu nasıl alıp karşıladığınızdır…

Tepki
4
Günel Hanım çok,çok hoşuma gitti tşk ederim.
-------------------------------------------------------
Bu arada konu neydi nereye geldi ya hayret. ben ilk başta cevap vermiştim ama bak şu işe neydi nereye geldi :)

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
@Abdullah YİĞİT

Teşekkür ederim Abdullah Bey.

Bence bu yazıyı her gün tekrar okumakta yarar var . Ne kadar doğru söylüyor taksi şoförü.
Gerçekten konu nerelere geldi, ama iyi de oldu, hem söyleşide bulunuyoruz, birbirimizi tanıyoruz, hem de güzel bir fikir teatisi oluyor.

Böyle zamanlarda aynı odada oturup karşılıklı sohbet ediyoruz duygusu oluyor bende. Çok hoşuma gidiyor.

Tepki
100
teşekkürler günel abla.
ben üzerime düşeni ziyadesiyle aldım. (çöp kamyonuna biraz benzin bir kibrit iyi geldi :D)
ismail beyin mesajından alıntıyla kendisine teşekkür ettim ama, asıl söylemek istediğimi unuttum!
tekrar ismail beye teşekkür ediyorum. üçüncü bir yolu deniyorum...
ne siyah ne de beyaz.
yaşasın bordo - mavi...

Tepki
0
Siyah arabanın sürücüsü camdan başını çıkarıp bağırmaya ve küfretmeye başladı.
Taksi şoförü ise gayet sakin ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı.

Gözümde canlandırıyorumda böyle bir durumda siyah arabanın sürücüsünün yüz ifadesi nasıl olurdu..

Tepki
4
@Emine Şahin

bu bordo mavide ne var ya bildiğimiz renk işte :) bu kadar renkleri gözünüzde büyütmeyin. Herkesin bildiği renk üzerinde fazla durmayın. Çadıra Gidin Çadıra...

Yukarı Alt