Tarık AKSU Konser Afişi

tarık

Üye
Tepki
0
Arşivimden bir bilboard çalışması, görünce paylaşmak istedim.
Öğrencilere yönelik moral motivasyon konserlerinin 2008 deki tasarımı yapmak bana nasip olmuştu.

Freehand MX - 2008

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Tarık Bey,

Çalışmanızda gözüme ilk takılan , geri plandaki grubun yüzündeki kötü ışık + dekupeleri.
Müdahale şarttı oraya.
Söz konusu ÖSS-OKS öncesi bir eğlence, ruhun eğlenebilmesi ,kişinin enerjiyle dolması için bir motivasyon bir moral.
Bu halde bu konsere teşvik için bu çalışmada olduğunca pozitif+sıcak+canlı+hareketli+çılgın renkler kullanılmalıydı.Bilboard kendisine bakana, orada gerçekten de çılgınlar gibi eğleneceğini düşündürebilmeliydi.Şu hususta mavi iyi bir renk seçimi değil. Mavi dinginliğin,sonsuz sessizliğin,huzurun rengidir, meditasyonda yeşil ile beraber çok kullanılan bir renktir.
Mesela bu alanda mavi değil de beyaz ile koyu kırmızı-koyu turuncu karışımı bir renk olabilirdi.

Bu konseri kim düzenledi şimdi ?
İrtibat için İBB nosu vermişsiniz, ora mı düzenlemişti?
Şayet böyleyse İBB çalışmada arka sıralarda tembel tembel oturuyor haberiniz olsun.
Sonra , dershane logosunun çalışmadaki yeri uygunmu tartışılır.
Konserin sponsorlarının logoları şöyle olsaydı mesela...
Mesela İst.BŞ.BLD , Med Dershn, İBB Destk Hzmtlri bunların logolarını topluca en aşağıda birleştirilseydi daha derli toplu olurmuydu yine tartışılır.
Çalışma kötü mü?
Değil.
Çalışmada iyi yönler de var tabiki.
Onlar zaten iyi olduğu için birşey yazmayacağım.
Diyebilirsiniz :Çalışma zaten kullanıldı.
Tabiki.
Sadece fikir vermekti benimkisi.
İyi çalışmalar dilerim :)

tarık

Üye
Tepki
0
@Hakan Dağdeviren

Öncelikle yorumların için teşekkürler, şimdi gelelim verdiğin detaylara;

Bu sadece bir moral motivasyon konseri, köpük partisi değil.
Çılgın renkler vs olması imkansız. Bir kere işin içinde resmi bir kurum var.
Herşeyi istediğin gibi düzenlemene müsade etmiyorlar etmezler de, çalışanlar bilir.

Mavi renk IBB nin ve sponsor olan dershanenin kurumsal rengi, yani olmazsa olmaz.

Konseri düzenleyen IBB, sponsor olan Dershane, organize eden IBB destek hizmetleri.

Dershane logosunun büyüklüğü ve konumu konusunda çok tartışsak ta bir sonuç alamadım.

Zaman ayırdığın ve yorumladığın için teşekkürler.

Saygılarımla
Tarık AKSU

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Tarık Bey;

Bu sadece bir moral motivasyon konseri, köpük partisi değil.
Ben köpük partisi mi demişim?Affedin hiç farkında değilim.

Çılgın renkler vs olması imkansız. Bir kere işin içinde resmi bir kurum var.
Konser finalinde Belediye gecekondu tapusu mu dağıtacak?
Resmi bir kurum olması çılgın renkler kullanılamaz kaidesini mi doğuruyor?
Merak ettim " pozitif+sıcak+canlı+hareketli+çılgın renkler "den anladığınız nedir?
Blue jean'ının diz kapakları yırtık ,kulağı küpeli, keçi sakallı renkler kullanın deseydim ne anlardınız?
Böyle birşey olabilir mi?
Bu renklerden kastımı orada zaten ayrıca yazmışım size.
beyaz ile koyu kırmızı-koyu turuncu karışımı bir renk olabilirdi
demişim.

Peki köpük partisi afişinde çılgın renkler mi kullanılmalı?

Herşeyi istediğin gibi düzenlemene müsade etmiyorlar etmezler de, çalışanlar bilir
En fazla böylesine mi izin verdiler?
Onlara şu soruyu sordunuz mu peki?
Bu konser huzur evi sakinlerine mi verilecek ÖSS-OKS öğrencilerine mi?
İkna Gücünüz+ Diliniz+ Bilgileriniz+ özellikle Etkileyiciliğiniz doğtultusunda elbette ki karşınızda resmi bir kurum da olsa yapacağınız işin, olması gerektiği gibi olmasının gerekliliğini bu kişilere kabul ettirebilirsiniz.
Bu size bağlı bunu asla unutmayın.
Evet çalışanlar Bilir.

Güzel sohbetiniz için teşekkürler ,yeni çalışmalarınızı bekler size iyi çalışmalar dilerim.

Tepki
0
oks den yeni çıkmış biri olarak bunu oks öncesi görseydim rahatlık hissi verirdi bana gzl bi çalışma gayet dewamını diliyorum

Yukarı Alt