Tasarım yaparak para kazanın.

Durum
Konu kapatılmıştır.

assyh

Üye
Tepki
0
BU KONU BİR KARARA VARDIĞINDA BURADA YAYINLANACAKTIR.
BU KONU SÜREKLİ GÜNCELLENECEKTİR.
BURADA BU PROJENİN OLABİLİRLİLİĞİ TARTIŞILACAK VE ARAŞTIRILACAKTIR.
Şu an internet üzerinde satış yapmak için kurulan bir T-shirt tasarım sitesi tasarımcılardan desen
alıyor ve tasarımınızla üretilen t-shirt başına 1TL. ücret ödüyor. Bu site şu an kurulum aşamasında
ve Türkiye nin en kapsamlı t-shirt tasarım sitesi.
---------
NASIL PARA KAZANACAKSINIZ?
Tasarımlarınızı firmaya yolladığınızda sizin isminizle bir desen kategorisi oluşturulacak ve oradan
seçilen her desen için ve her üretilen t-shirt için sizin belirlediğiniz hesap numarasına 1TL havale
yapılacaktır ücret ya hemen yada belli bir limit dolduğunda yapılacaktır.
-----------
NASIL GÜVENEBİLİRİZ?
Tasarımlarımızla yapılan üretimlerde ya hakkımız verilmezse? bunu iki yolla öğrenebilirsiniz
1- Deneme yanılma yöntemi: Siz veya yakınınız veya bir tanıdığınız sipariş verdiğinde hesabınıza ücret
yatırılmadığında yada verdiğiniz e-mail adresine deseninizin üretime geçtiği bilgisi gelmediğinde
firma ile irtibata geçerek.
2- Kredi kartı ile yapılan ödemelerde desen satın alındığında hesabınıza otomatik olarak aktarmanın
yapılması fakat bu şöyle bir sonuç doğuracaktır eğer ödeme 12Taksite bölünecekse sizin 1TL nizin de
12Taksite bölünmesine sebep olacaktır bu da hesaplarda karışıklığa sebep olacaktır.
3- Firma ödemeleri yapmak zorundadır sebebi ise değişen desen,gündem ve espiri anlayışına göre yeni
desenlere ihtiyaç duyulması sebebiyle tasarımcıları kaçırmak istemeyecektir zaten belirlenen ücret
makul bir ücret olduğundan ödeme konusunda bir endişeniz olmasın.
YADA FİKİRLERİNİZİ BURAYA YAZINIZ.
----------
NE TÜR DESENLER İSTENİYOR?
Tüm kategorilerde satınalma isteği uyandıracak hoş ve güzel desenler fakat siyasi ,politik ve tescillenmiş
desenler olmayacaktır.Eğer bir desen yolluyorsanız bu desen ya sizin yada serbest tasarım olacaktır.
Yollanan desenlerin tüm yasal sorumluluğu size ait olacaktır.
-----------

FİRMA BİLGİLERİ:
FİRMA TÜRKİYE DEDİR VE İSTANBULDADIR. TEKSTİL FİRMASIDIR.
1- Firma üvanı: KONU BURADA OLUMLU BİR KARARA VARDIĞINDA FİRMA ADRESİ VE İRTİBAT BİLGİLERİ VERİLECEKTİR.
2- Firma yetkilisi:KONU BURADA OLUMLU BİR KARARA VARDIĞINDA İRTİBAT BİLGİLERİ VERİLECEKTİR.
3- Göreviniz: YETKİLİ.
4- Firma telefonu:KONU BURADA OLUMLU BİR KARARA VARDIĞINDA FİRMA ADRESİ VE İRTİBAT BİLGİLERİ VERİLECEKTİR.
5- Firma adresi:KONU BURADA OLUMLU BİR KARARA VARDIĞINDA FİRMA ADRESİ VE İRTİBAT BİLGİLERİ VERİLECEKTİR.
6- Firma web sitesi: ( Opsiyonel)KONU BURADA OLUMLU BİR KARARA VARDIĞINDA FİRMA ADRESİ VE İRTİBAT BİLGİLERİ VERİLECEKTİR.
7- İş tanımı.:DESEN TASARIM
8- Sosyal haklar: FREE LANCE

Tepki
2
T-shirt tasarımı için 1-TL çok değil mi? 50 kuruş falan verseniz belki rağbet görür ha ne dersiniz? Özel T-shir tasarımlarının fiyatı en az 150, 200 TL'dir en azından ben o fiyattan aşağı yapmam.
Hiç bir Tasarımcı emeğini 1 TL gibi komik bir rakama satmaz, satan varsada tasarımcı değildir.

Merak ediyorum, Siz bu tasarımı 1TL ye alıp kaça satacaksınız acaba?. Tasarımcıların sırtından geçinmeyi hedefleyen kurnaz bir firma profiliniz var. Siz bir platfom açın tasarımcı istediği fiyattan satsın.

assyh

Üye
Tepki
0
@Aras Karadağ

Arkadaşım aynı yöntem Apple nin appstorunda da var ve ücreti 1$ ve her bir doların 50centi appleye kalıyor 50 centi programcıya. Burada her üretilen t-shirt için 1 tl verilecek yani bir desenden 100 t-shirt yapılırsa 100Tl. bunun neresi kötü he sen desenine güveniyorsan zaten kazanırsın
birde senin verecegin desenden 1 adet t-shirt üretilince t-shirt 21tL YE satılınca sana 200TL Mİ verilecek? sen bence stand up yap daha çok kazanırsın bu komiklikle!

ve aç gözlü olmanın geregi yok!
ciddi ilginen arkadaşlar mesaj yazsın lütfen aksi taktirde konu silinecektir!

BissQuit

Üye
Tepki
0
peki bu thsirt ün sadece siteden sattıklarından para kazanıcaksın..bu insanlar tekstilci..adam 10bin tshirt bastırıp..yurtdışında ya da türkiye içinde mağazalarda sattıklarında nolucak? Bu firma tasarımcıyla karşılıklı anlaşma imzalıyomu telif hakkı anlaşması? telif hakkım olmadıktan sonra bunun gibi sorunlarda milletin üzerinde tasarladıgım tshirtü gördüğümde ne yapabilirim ki?

assyh

Üye
Tepki
0
@BissQuit

güzel bir soru.
ben 15 senedir tekstil ile ugraşıyorum şu an ihracat ağırlıklı çalışıyoruz ve tüm desenler yurt dışından gelir yani kimse gelip te buradan deseni beğenip yurt dışına satmaz. Çünki adamların kültürleri ve anlayışları bize göre çok farklı ve ben son 3yıldır bırak 10.000 i 1000 adet siparişi bile zor gördüm.
şimdi eğer mazada görürsen desen seninse kanuni yollar açık ve firma tasarımcının hakkını vermeden böyle bir şey yapmaz neden tasarımcısını kaçırsın?
birde kabus görme korkusuyla uyumadan nereye varabiliriz.

VE DİKKAT EDİLİRSE ŞU ANA KADAR BİR ADRES VE İLETİŞİM YOK BURADA BU PROJENİN İŞLEVSELLİĞİNİ KONUŞALIM YANİ BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİRMİ ? TASARIMCILARIN BU İŞE YAKLAŞIMI NE OLUR?

danisman

Consultant
Tepki
30
Evet, konu tartışılabilir. İş verenin dediği gibi bu işi yapacak olanlar, riskleri göz önüne almak durumundadır, neden derseniz, freealance iş yapıyorum demek, aslında bir yerde korsan ticaret demektir.

Yani birileri yer açar, kira verir, vergi verir, personel maaşı öder, sigortası v.s. bir çok şeyle uğraşır, birileri de oturduğu yerden, hiç bir şey ödemeden sadece para kazanır. Şimdi hal böyle olunca, karşımıza şöyle bir yol çıkmaktadır. Madem freelance iş yapıyorsunuz, o zaman ticarette yer alan rsiklerin en azından bir kısmını göğüslemek durumundasınız.

Özeteleyecek olursak, freelance iş yapan arkadaşlar, riskleri göze alarak çalışmalıdırlar. Riski olmayan bir ticaret sistemi henüz icad edilmedi...

Tepki
6
Aslinda bana biraz mantikli geldi ancak, ben tasarimi oyle iki cizikle bitirmem, bu yuzden riske atacak zamanim yok ancak denemek isteyen arkadaslar denesin derim. ozellikle bu isi yeni ogrenen arkadaslar icin guzel bi fikir. :)

assyh

Üye
Tepki
0
@Bahattin Dulkadir
Tasarım derken aklınıza akşama kadar uğraşılmış tasarımlar gelmesin.örneğin bir yazı bile olabiliyor bazen yada daha önce çizilmiş desenler imalatı yapılmış v.b.

ve avrupa sitelerine baktım biraz ,çeşitli tasarım satan sitelerde çok detaylı çalışmalar bile 0.14 cents
http://www.fotolia.com/id/6114385
bu linkteki tasarımlar üstelik eşsiz güzellikte yukarida arkadaşın teki 200 tl den bahsetmiş ben anlamadım, böyle ise sanırım, http://www.fotolia.com/id/6114385 a uye olup ayda 199$ 750 desen indirebiliyorum ! bu nasıl?

Tepki
2
@assyh

O vektörlerden internette binlercesine rastlayabilirsin hatta bu siteden ücretsiz indirebiliyorsun. Benim çalıştığım tekstilciler bu tür vektörleri senin deyiminle desenleri kullanmazlar bu yüzden özel tasarım isterler, 5 renkli bir desenin renk ayırımı dahil özel tasarım fiyatı 150, 200 tl'dir. 15 senelik tekstilci olduğunuzu söylüyorsunuz bunları bilmeniz gerekirdi..

Siz hiç tasarımcılara para vermekle, desen aramakla hiç zaman kaybetmeyin mademki vektörün fiyatı 0.14 cent siz ordan alıp sitenize ekleyin daha karlı olursunuz.

assyh

Üye
Tepki
0
@Aras Karadağ
15 senelik tekstilci olduğumu söylemiyorum zaten ÖYLEYİM ve orada her kategoriden desen var ve bu site bir örnekti bunun gibi onlarca site var. Ve renk ayrımını nereden çıkarttın arkadaşım sen sana renk ayrımı isteyen var dendi mi hangi renk ayrımından bahsediyorsun Kullanılan teknik en son teknoloji ile bilgisayardan her türlü tekstil materyali üzerine direkt olarak baskı yapıyor. senin dediğin o renk ayrımı bizim teknolojimizde TARİH oldu!

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt