Tolgahan Özkan Logo Tasarımı

Tepki
0
Merhaba ,

Grafikerler.org adresine yeni katılmış bir grafiker olarak kendim için tasarladığım bir logoyu sizlerle paylaşmak istedim. Tabi ki eleştiriye açık. Her ne kadar t-shirt diğer alanlarda kendimi kanıtlamış bir grafiker olsamda logo konusunda henüz o düzeye ulaşmış değilim. Bu yüzden eleştirileriniz benim için altın niteliğinde.

Herkese iyi çalışmalar.

Görüntüleyici : http://r1310.hizliresim.com/1g/7/tc9qy.jpg7

AcquA

Üye
Tepki
2
O üst kısımda ki mesaj kutusu gibi olan ama tam olmayan cismin anlamı nedir acaba? Tamamen meraktan soruyorum.

Tepki
0
Biz ona kısaca multiple chat diyoruz :) Antalya'daki bazı firmalarında bildiği gibi birçok kişiden görüş alınarak en iyi tasarımın ortaya çıkartılması anlamına geliyor. Yani ben tasarımlarımı tamamladığımda daha önce belirlediğim ve tasarımdan anlayan kişilerinde görüşlerini alıyorum. Bu şekilde en iyi tasarımı yapma peşindeyim. :)

Umarım açıklayıcı olmuştur. :)

AcquA

Üye
Tepki
2
Biz ona multiple chat diyoruz derken? Siz kimsiniz? :)

Antalya'da olan firmalar dışında bunu bilen yok mu? :)

Fikir olarak güzel olabilir bir şey diyemem fakat uygulanan logo çok kötü buna inanabilirsiniz. Bence daha estetik ve göze hoş gelen bir şeyler yapabilirsin.

İyi çalışmalar.

Tepki
0
@acquaway

Biz derken yukarıda bahsettiğim 10 kişilik ekipten bahsetmiştim.

Şuan Antalya'da görev yapıyorum ve bunu merak eden az sayıda firma oldu. Bu yüzden onlar biliyor ancak dışarıdaki firmalar bunu hiç merak etmediler. O yüzden öyle söyledim.

Eleştirin için teşekkür ederim. Bu sadece örnek bir logo. En azından neresinde yanlış yapıldığını söylersen benim için daha yararlı olacaktır. Şuan bu yorumun ile böyle bir logo tasarlarken neyi düzgün yapmam gerektiğini anlayamam.

AcquA

Üye
Tepki
2
Kişisel fikrim bu söyleyeceklerim katılan olur, olmaz bilemem

1. Logo tasarlamak istiyorsan vektörel bir program kullan (Photoshopda yapmışsın gibi geldi bana)
2. Fontunu değiltir.
3. O mesaj ibaresini değiştir daha estetik göze hoş gelen bir şeyler dene. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa, bir de bevel and Emboss efekti vermişsin gibi geldi, onu yapma işte :))

Benden bu kadar.

Kolay gelsin.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
ve o şekli kullanmakta ısrarlı isen isim yukarı alınıp şeklin içine grafiker vs. yaptığınız iş yazılarak logo sahibi hakkında bilgi verilebilir ...

Tepki
0
Heh :) Bu daha iyi oldu işte :)

Evet Photoshop kullandım. Corel Draw tasarılarımı paylaşmak için henüz erken :) O konuda biraz daha zamana ihtiyacım var.

Teşekkür ederim :)

Emre Şerim

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
14
şimdi anlamadığım bazı şeyler var,

Eğer 10 kişilik bir ekipseniz neden logo sizin adınız ve soyadınızdan yapılmış ?
multiple chat diyorsanız buna farklı bir isim verebilir miydiniz ? mesela "multiple talk" olurdu örneğin. ekipseniz de özel isim olmamış olurdu.
onun haricinde logon bana çok anlamlı ve akılda kalıcı gelmedi maalesef. daha güzellerini yapabilirsin bence.

Tepki
0
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Konumda belirttiğim gibi logo tasarımı konusunda henüz kendimi geliştirme aşamasındayım. Bu yorumlarınız bana der olacaktır ve daha iyi tasarımlar çıkartmamı sağlayacaktır.

Ekip derken öyle bir ekipten bahsetmiyorum. Ben bireysel çalışan bir grafikerim. Fakat sadece tasarımlarımı danıştığım bir ekibim var. Yani sadece fikirlerini alıyorum.

Yukarı Alt