Toplumsal Duyarlılık Afiş İlk Çalışma

Tepki
0
Arkadaşlar Merhaba,

Toplumsal Duyarlılık Projeleri ile alakalı bir afiş tasarlıyorum.

Öncelikle benden istenen: "23 nisan temalı olacak, iki ayrı çocuğu 23 nisan ve ertsi gün olmak üzere resmedelim dedik. 23 nisanda ikiside gülüp oynarken, ertesi gün biri yine aynı şekilde mutlu hayatına devam ederken diğeri yine sokaklara çalışmaya
dönmüş halde." bu.

Ben buna uygun olarak aşağıdaki ilk tasarımı yaptım.

Bu tasarımın solunda oynayan gülen çocuk silüetleri kullanırken, sağda biri oyuna devam edecek diğeri ise işe gidecek gibi birşey düşünüyorum yine silüet olarak. Sonra ağaç, çiçek ve kuş figürleri ile afişi biraz daha canlandırmayı düşünüyorum.

Sizin bu konuda görüşünüz nedir bilmek isterim.

Teşekkürler

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Mert bey öncelikle logolarınıza daha uygun bir yer bulmalısınız ve sanki biraz büyük gibiler alanın çoğunu kaplamışlar.Daha sonra aşağıda renkli yere gelen çimleri yeşil yapınız diğer taraftaki siyah olsun yine mesela.Aslında arka plana gelince sanki arka plan seçimi yanlış gibi geldi bana çünkü belirttiğinz temaya uygun değil.Örn siyah kısımdaki çocuk çimli bulutlu düz bir arazide gidiyor ama nereye gidiyor belli değil.Sokak gibi bir yer seçmelisiniz bence,mesela içinde insnların kalabalık olduğu küçük işletmeleri olan bir sokak arka plan olabilir sol taraf için.O zaman bu çocuk hakikaten de işe gidiyor gibi olabilir.Sağa ise daha renkli,cıvıl cıvıl bakıldığında 23 Nisanı hatırlatacak bir görsel kullanablirsiniz.İki tarafta aynı kişileri ve aynı arka planı kullanmak zorunda değilsiniz çünkü sloganınız zaten gereken mesajı verecektir bakana,görseller ve sloganınız yardımıyla da pekişecektir çalışmanızdaki temanız .Şimdilik bukadar, gelen çoklu fikirler ile çalışmanızı geliştirip bir düzene oturtabilirsiniz.

Kolay Gelsin.

Tepki
31
bencede bir tarafta çalışan çocuklar 23 nisan yazan yerde de eğlenen çocuklar olsa yada eğlenen çocuklardan bir tanesini seçip diğer tarafta onu çalışırken gösterebilseniz daha uygunolacaktır.

Yukarı Alt