Trafik Konulu AfişTrafik Konulu Afiş ve Slogan Yarışmas ve Slogan Yarışması Sonuçları

Ndesign

Üye
Tepki
51
Dereceye giren arkadaşlarımı tebrik ediyorum :)

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
@amonyum_nitrat

Ben de yöneticiyim amonyum_nitrat, yaptığım çalışma konusuna bak çok beğenilmiş Fakat aldığım puan çok düşük. Yukarıdaki mesajıma bak şaka ile karışık bende bu konuya değiniyorum. Jüri üyelerinin senin iddia ettiğin şekilde bir seçim yapması bu foruma fayda değil zarar getirir. Böyle bir riski alamayacak kadar iyi niyetli olmamıza rağmen illaki senin düşünüğün gibi düşünen birisi çıkacak ve bu mesajı buraya yazacak.

Hasan GÜNER arkadaşımız daha önce yarışmalarda derece almış birisidir. Şu an aldığı dereceye bir ihtiyacı yoktur ki..
Ben artık bu polemikler yüzünden burada yönetici olduğum sürece firma yarışmaları hariç bu yarışmalara katılmayacağım. Gerçekten çok üzüyor çünki.

Ve bu forumun yöneticilerine ''üzerine atlayacaklar'' şeklinde bir hitap pek uygun olmamış..

Tepki
0
@Ahmet ALTUN

sevgili ahmet altun bey kardeşim;

burası özgür bir forumsa, herkes yaptığı yorumlarla dilediği çalışmayı göklere çıkarıp, dilediğini yerin dibine sokabiliyorsa, yani yönetim tarafından "çalışmaları ve sonuçları yorumlama" izni verilmişse; böylesi polemiklere de rıza gösterilmelidir..

bu polemik kaçınılmazdır; çünkü "Hasan GÜNER arkadaşımız daha önce yarışmalarda derece almış birisidir. Şu an aldığı dereceye bir ihtiyacı yoktur ki.." şeklindeki bir argüman, münazara konusu olabilecek bir "mantık hatası" içerir.. "fenerbahçe zaten 30 sefer şampiyon olmuş, bu sezon olmasa ne kaybeder ki?" cümlesi kulağı ne kadar tırmalıyorsa, insanoğlunun genlerinde var olan "kazanma" iç güdüsü de o kadar doğaldır..

doğal olmayan şey şu: saygın kurum ve kuruluşların düzenlediği yarışma şartnamelerinde illa ki rastladığımız "bu yarışmaya, bu kurumun yöneticileri, yakınları vs..katılamazlar." şeklindeki madde, nedense burada hükümsüzdür... "beğenmiyorsan katılma kardeşim!" haykırışları da "internet dünyasının" ruhu ile bağdaşmayan "sakil" bir davranış olur; kimseye yakıştıramam..

sonuç: yaptığım tespitin arkasındayım.. isteyen istediğini düşünebilir.. yöeticiler madem "sıfır risk" ile çalışmak isterler, o zaman gereğini yapsınlar ve bir yönetici "jüri" koltuğunda otururken diğer bir "yönetici"nin dereceye girmesinin dünyanın hiçbir ülkesinde makul karşılanamayacak bir garabet olduğunu kabul etsinler..

son söz: "üzerine atlamak" hitabı yöneticiler için değildi; "üzerine atlayacaklar" içindi!.. sizin cevap vermiş olmanız sadece bir tesadüf!! (tesadüf mü dedim..)

saygılarımı sunuyorum..

Admin

Başkan
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
25
Merhaba Sayın Amonyum Nitrat;

“bu sıralar yarışma birincilikleri hep "genel sorumlu"lara gidiyor..
güzel bi tesadüf.. (üzerine hemen atlayacaklar için not: bunlar tenkit değil, tespit!)
tabii doğal olarak bir grafikerler sitesini yönetenler, o işte "en iyiler" olmak durumunda..
tebrikler..”

Anladığım kadarıyla “birinci olmak” senin hakkındı ama hakkını yediler. Çok üzüldüm, gerçekten, nedense senin haricinde, kimseler, bu sıralamalara itiraz etmiyor veya fikir belirtmiyor.

Bunun sebebi nedir acaba?
Birinci olmak gibi bir ego’ya mı sahipsiniz?
Bu fikre nereden kaptırdınız kendinizi peki?
Siz birinci olmalıydınız ama ikinci oldunuz ve bu sizi rahatsız mı etti?

Bir eleştiri yaparken veya bir itiraz gerçekleştirirken, kendinizi jüri üyelerinin yerine koyunuz. Sizce, burada jüri üyeliği yapanlar, kafaları çalışmayan insanlar mı? Yani, senin yaptığın bu tespiti yapamayacak kadar düşüncesizler, öyle mi? Sen düşünebiliyorsun bu sonuçları ama onlar düşünemiyorlar öyle mi?

Evet, herkes birinci olmak veya dereceye girmek için yarışır, bu senin en doğal hakkındır ama bir şeye daha dikkatini çekerim, birinci olmayı hak etseydin, sen de birinci olabilirdin. Yönetimden veya genel sorumlulardan, birileri dereceye girebiliyorsa, bu jürinin ne kadar tarafsız ve ince eleyip sık dokuyarak görev yaptığını gösterir.

Yani senin düşündüklerini elbette ki, onlar da düşünebilecek bir yeteneğe sahipler fakat bu kadar fütursuz bir şekilde ortalığa “saçma” diyeceğim, hiç kusura bakma lütfen, çıkabilecek kişi veya kişileri hesaba katmışlardır mutlaka ama “hak”denen bir şey varsa, bunu kimse göz ardı edemez. En azından aklı başında olanlar buna göz yumamaz, birinciliği kim “hak etmişse” ona gerekli puanlar toplanmış ve sonuçlar ilan edilmiştir.

Burada boş yere “yönetici veya genel sorumluları ve jüri üyelerini” töhmet altında bırakmaya çalışma, daha güzel işler üreterek eserlerini ortaya koy lütfen. Bu şekilde, hiçbir zaman başarıya ulaşamaz, belki de hak edeceğin birçok ödüle kavuşamayacaksın. Ne iş yaparsan yap, öncelikle centilmen olmalı ve her türlü yarışma sonucuna, saygılı davranmalısın.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“ sevgili ahmet altun bey kardeşim;

burası özgür bir forumsa, herkes yaptığı yorumlarla dilediği çalışmayı göklere çıkarıp, dilediğini yerin dibine sokabiliyorsa, yani yönetim tarafından "çalışmaları ve sonuçları yorumlama" izni verilmişse; böylesi polemiklere de rıza gösterilmelidir..

bu polemik kaçınılmazdır; çünkü "Hasan GÜNER arkadaşımız daha önce yarışmalarda derece almış birisidir. Şu an aldığı dereceye bir ihtiyacı yoktur ki.." şeklindeki bir argüman, münazara konusu olabilecek bir "mantık hatası" içerir.. "fenerbahçe zaten 30 sefer şampiyon olmuş, bu sezon olmasa ne kaybeder ki?" cümlesi kulağı ne kadar tırmalıyorsa, insanoğlunun genlerinde var olan "kazanma" iç güdüsü de o kadar doğaldır..

doğal olmayan şey şu: saygın kurum ve kuruluşların düzenlediği yarışma şartnamelerinde illa ki rastladığımız "bu yarışmaya, bu kurumun yöneticileri, yakınları vs..katılamazlar." şeklindeki madde, nedense burada hükümsüzdür... "beğenmiyorsan katılma kardeşim!" haykırışları da "internet dünyasının" ruhu ile bağdaşmayan "sakil" bir davranış olur; kimseye yakıştıramam..

sonuç: yaptığım tespitin arkasındayım.. isteyen istediğini düşünebilir.. yöeticiler madem "sıfır risk" ile çalışmak isterler, o zaman gereğini yapsınlar ve bir yönetici "jüri" koltuğunda otururken diğer bir "yönetici"nin dereceye girmesinin dünyanın hiçbir ülkesinde makul karşılanamayacak bir garabet olduğunu kabul etsinler..

son söz: "üzerine atlamak" hitabı yöneticiler için değildi; "üzerine atlayacaklar" içindi!.. sizin cevap vermiş olmanız sadece bir tesadüf!! (tesadüf mü dedim..)

saygılarımı sunuyorum..”

Öncelikle, burasının bir “polemik ve tartışma arenası” değil, bilgi alış verişi ve bilgi akışının sağlandığı bir platform olduğunu hatırlatırım.

Şimdi, geceni gündüzüne katarak bu yarışmaya hazırlandın ve emek sarf ettin, birinci olsaydın ve sana birileri aynı yaklaşımı ve tutumu sergileseydi, neler hissedecektin? Onun için, ister yönetici olsun, ister genel sorumlu, birinci kim olursa onun emeklerine ve çalışmalarına, saygılı ol.

Diyorsun ki, yöneticiler ve genel sorumlular yarışmalara iştirak etmesin, o zaman, şöyle bir şey yapalım, sen kaliteli iş üretebilen, iyi grafik çalışmaları sunabilen, 30-40 katılımcı bul gel ve yöneticiler veya genel sorumlular, yarışmalara katılmasınlar, olur mu?

Yönetici veya genel sorumlularımızın yarışmalara katılmasının tek amacı, çalışmaların, kalite seviyesini yükseltmek adınadır, bunun altını özellikle çiziyorum.

Son paragrafından anladığım kadarıyla, bu işi, sırf polemik olsun, sırf tartışma çıkartayım anlamında başlatmış bulunuyorsun. Fakat burada unuttuğun bir şey var, burası polemik ve tartışma platformu değil!

Sayın Amonyum Nitrat, daha önce de, bu tür olaylar çıkardığınıza şahitlik etmiş ve sizi bu konularda daha duyarlı olmanız konusunda uyarmıştık. Lütfen bu tür davranış şekillerinden kaçınarak, işinizi ve çalışmalarınız en güzel şekilde yapınız, polemiklerle değil, işinizle ve çalışmalarınızla karşımıza çıkınız.

Dünya’da polemikler yaratarak başarıya ulaşan birileri olmamıştır, bir ilki gerçekleştirme peşindeyseniz, bundan lütfen vazgeçiniz, bu tür başarı hikâyesine henüz rastlanmamıştır.

Çalışmalarınızda başarılar ve bol kazançlar dilerim…

Alper D.

berk35

Üye
Tepki
0
gerçekten dereceye giren arkadaşları tebrik ederim çok güzel çalışmalar emeğinize sağlık....

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
Şaşırdım aslında bu dereceye ama sevindim :)
Tebrikler Hasan süper bi çalışmaydı...

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@Kerim Öksüz

teşekkürler kerim...
senin çalışmana yaptığım yorumu bir daha oku

@ezeli

teşekkürler meltem eleştirin için

Yukarı Alt