ustalar yardım lütfen.

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
Kursda yapmamız gereken bir ödev var ama değerlendirme olcak lütfen olumlu olumsuz önerilerinizi, yanlışlarımı sölerseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler. Dergi kapağı tasarımı
1.

2.

Aslında ben begenmedim açıkcası ama sizin daha değişik bir düşünceniz varsa söleyin lütfen ona göre düzenleme yapıyım yada daha değişik bir dergi tasarlayım lütfen.

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
valla abi inceledimde açıkcası bu dergi işini pek beceremedim ben orda olanların aynısı olmaması için daha değişik yapmaya çabaladım dergi kapağı olayından çıkmışmı abi yaptığım.

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@aliarcom

yanlış bir tutum
daha değişik yapmaya çabalama
çünkü henüz daha erken
önce şarkı dinlersin
sonra mevcut şarkıları söylersin
sonra kendin söz yazıp beste yaparsın
öğrenmenin ilk aşaması taklittir

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
valla abi sizlerde olmasanız kurs hocaları nedense fazla bir şey sölemiyo güzel olmuş diyo geçiyo, abi peki bu benim yaptığım nasıl bişey olmuş ? mesela neyini değiştirsem daha iyi olur, yada sen şunu değiştirsen şu olur (örnek kitap kapağı) diyebilirmiyiz abi yoksa bu yaptıklarımdan vazmı geçelim. Senin dediğin gibi önce taklit abi.

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
ben kurs bitirdim on numara tasarımcıyım diyeni görmedim
hatta okul mezunu bir çok kişi bile bunu diyemiyor
her şey kişinin kendinde bitiyor...
bazıları için kursiyer eşittir para demek ;) pazarda domates satmak gibi bir şey yani

genel birkaç şey diyeceğim sen oradan bir sonuç çıkar
kişi tasarım yapmayı bilmeyebilir ama düzenli çalışır göze hoş görünür (ya da gözü tırmalamaz)
atıyorum; elinde 6 tane fotoğraf var tasarım yapacaksın aklına bir şey gelmiyor
böyle bir durumda fotoğrafları yan yana ya da alt alta düzenli ve simetrik bir şekilde diz bu bile güzel görünür
bu bir...

ikincisi de 10 punto gayet okunaklı bir puntodur (gazetelerin haber metni genelde 10 puntodur ve herkes gayet rahat bir şekilde okur genel olarak)
şimdi sen bunu bildiğin gördüğün halde sayfa boş kaldı diye 15-20 punto yazarsan
tasarımı bozmuş olursun

onun dışında boş bir sayfadaki ufacık bir nokta bile çok şey anlatır
yeter ki karşındakinde anlama becerisi olsun
sayfa boş kaldı diye her bulduğunu sayfaya koyma

ben tasarım yapacağım diyen birçok kişi sayfa zeminine komple resim koyarak üzerine yazı yazar
bunu da çoğu insan beğenir (genelde müşteriler bunu isterler bunu beklerler)
başlangıçta bunu yapan herkes işinde ustalaşınca böyle çalışmalara gülmeye başlar
çünkü artık sayfanın boş kalmasından korkmaz

biraz daha örnek incele ve incelediğin örneklerin ortak özelliklerini bulmaya çalış
sana çok şey katacaktır kolay gelsin

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
teşekkür ederim abi inşallah bende senin gibi bir grafiker olurum dediklerin çok doğru abi tekrar saol.

Yukarı Alt