Web Portal Projesi ( Bir kaç soru... )

umut92

Üye
Tepki
0
Slm arkadaşlar bu forumda açtığım ilk konum umarım yardımcı olursunuz.Arkadaşlar ben bir web portalı yapmayı düşünüyorum ve yapacağım portaldan para kazanmak istiyorum.Sizinde görüş, öneri ve fikirlerinizi almak istiyorum.Yapacağım portalın sizin ve tüm insanların ilgisini çekmesini istediğim için fikirleriniz benim için çok önemli.Sizce ne gibi içerikte bir portal olmalı? Kullanıcılar portala giripde neler yapabilmeliki kısa zamanda vazgeçilmez bi portal haline gelsin? Fikir ve Önerilerinizi sunarsanız sevnirim.Şimdiden teşekür ederim... :grafikerler:

umut92

Üye
Tepki
0
Şuana kadar 10 kişi bakmış mesaja ama kimse fikirlerini , görüşlerini belirtmemiş.Lütfen yardımcı olurmuzunuz.Mesaja her bakan bir öneri sunsa işim daha çok kolaylaşacak...

doktorcapo

Üye
Tepki
0
kardeş içerikten bol ne var
kimi edebiyat üzerine kimisi haber üzerine bazısı programcılık üzerine misalen sadece grafik tasarım üzerine ya da web tasarım, windows programlama, ya da hepsini bir arada vesaire vesaire
önemli olan senin elinden ne gelir
ben şimdi sana desem ki sql management ile ilgili olsun, yapabilecek misin? :)
en önemlisi yaptığım portalın trafiği iyi olsun giden gelen bol olsun diyorsan
özgün içerik olmalı, yani kopyala yapıştır değil de senin elinden çıkan bişeyler olmalı, dolayısıyla sen nelerden anlıyorsun, neyi yapmakta hoşlanıyorsun söylersen bu daha iyi olur, bu şekilde fikir alman muhtemeldir.

Tepki
2
Öyle geniş kapsamlı bir soru sormuşsun ki.
Öncelikle buradaki çoğu kişide seninle aynı şeyi düşünüyor. Ne yapsam? diye. Artık internet ortamında o kadar çok şey var ki insanın aklına bir şey gelmiyor. Teknoloji ele alsan, bir çok hali var. Ticaret desen bin bir çeşit. Hadi oyun desen ondan fazla ne var? Ee ne yapalım? Buldum diyorsun, şunu yapim bakıyorsun Google'da bir dünya son şevkin kırılıyor. Sonra diyorsun ki bunlara bir bakim neler yapmışlar, harmanlayim öyle yapayım yok oda olmuyor artı katamıyorsun. Sonra bir süre kara düşüncelere kapılıyorsun, için sıkılıyor. Sonra evreka! Bir proje geliyor aklına, hemen bir soluk kalkıyor bilgisayar başına geçiyor arıyor tarıyorsun benzerleri var yada yok. tamam budur diyorsun. Başlıyorsun bir şehvet ile sonra bir yerde tıkanıp kalıyorsun kimseye de açamıyorsun projeyi, ne yapsam ne yapsam? Biraz araştırayım.. Gözüm korktu. Dur şöyle yapayım. Sonra proje oluyor düğüm. Ne yapmalıydım? Önce bir ekip kurmalıydım. Kesinlikle evet önce bir ekip kurmalıydım. Niye mi? Evet niye kurmalıydım? Hımm.. Düşünen bir değil bir kaç beyin olurdu. Evet tamam şimdi Hasan, Osman hepsini arıyorum anlatıyorum.. Ama güvenebilir miyim? Hasan ya projemi çalarsa.. Yok yok yapmaz arkadaşım o benim ya. Ama ya Osman çalarsa? Yok yapmazlar. Beyler, böyle bir projem var. Ne dersiniz? Bende öle düşündüm hatta başladım biraz şuraya kadar geldim ama takıldım bu sorun var ne yapmak lazım? Süper, hadi başlayalım. Eveeet mükemmel oldu tamam. Şimdi reklam yapmak lazım. Tanıtmak. Hadi Osman, hadi Hasan.. Abi siteyi açalı bir kaç ay oldu tık yok hala. Tamam bekleyelim. Beyler yoğunluk olmaya başladı sonunda...

Anlayacağın kardeşim, öyle içerik düşünerek bir portal kurmaya kalkarsan kurduğunla kalırsın. Önemli olan seninle beraber bir kaç kişi daha olması ve bir arge oluşturman. Nedeni de farklı bir oluşum yapman direk olarak. Çünkü artık nereye baksan portal, forum.

Kolay gelsin.
Umarım istediğine ulaşırsın.

Tepki
0
Birincisi bir fikir bulduğunu düşünelim bunu hayata geçirebilecek kadar yazılım bilmen gerekiyor.
Bildiğinizi varsayalım. Nette bir site oluşturmak ve kısa zamanda hit almak için birincisi özgün bir proje ve özgün bir script kullanmalısın.
Alexa'ya göre dünyanın en çok kliklenen internet siteleri http://www.alexa.com/topsites/global;0 adresinde var. Düz mantık dünyada en çok ilgi gören konular bu listedeki siteler ile doğru orantılı dersek sanırım yanılmış olmayız. Ne diyim kolay gelsin.

fartim

Üye
Tepki
0
önemli olan ilk başta portal ne konu üzerinde kurduğum mesala spor, haber veya daha değişik konular... bence önemli olan bu, diğerleri daha sonra gelir....

Yukarı Alt