Websitenizin Adresine Icon ekleme

Burax

Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar ;
Tasarladığınız websitelerine "icon" adı verilen bazı ico dosyaları ekleyebilirsiniz. Bu ico dosyaları sizin şirketinizin logosu olabileceği gibi hatta fotoğraf bile olabilir. Aşağıda Blogger ve Joomla iconlarında gözüktüğü gibi ziyaretçi sizin sitenizdeyken ve sık kullanılanlara eklendiğinde o logo ile temsil edilecektir. Gayet şık görünüyor ve bence kesinlikle kullanmalısınız.

Öncelikle sitenizin ico dosyasını oluşturalım. Bunun için sitenizin logosunu ico yapmak istediğimizi düşünelim. Eğer sitenizin bir logosu yoksa bu Web 2.0 stili şeffaf logo tasarımı yapan tutorialı okumanızı ve şirket adına uygulamanızı tavsiye ederim.

9tutorials.com/2007/06/26/cool-glassy-icon-creation.html

Logo jpeg,gif,png,ai,psd,cdr... formatlarından harhangi biri olursa olsun hazır ise Any2Icon adlı 1.1 MB boyutunda ilk 14 gün boyunca ücretsiz kullanabileceğiniz bir program var. Bir kere zaten logonuzu ico dosyasına çevirseniz yeter. "Logo.ico" adında bir dosya olacak. Bu rpgramı indirmek için alttaki linkten faydalanabilirsiniz.

>www.download3k.com/DownloadLink1-Aha-soft-Any-to-Icon-171115.html

Logoyu tasarladık,ico yaptık gel gelelim bunu sayfamıza ilişiklendirmeye.Burada tabiiki devreye HTML giriyor, taglerinin arasına alttaki tek satırlık kodu kaynağını kendinize göre düzelterek yazarsanız ve ico dosyasını da upload ederseniz artık sizin de sitenizin bir iconu var demektir. Icon olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı :)

<link rel="shortcut icon" href="http://www.siteniz.com/images/icon.ico"

Joomla Template´ları için küçük bir not : Joomla kendi iconunu php yayınlarken html içine aynı kod ile gömüyor sizin bunu değiştirme şansınız var ancak Joomla yine yayınlarken değiştirecektir. Bir çözüm önerisi ise yayınladıktan sonra hedeflediği ico dosyasını image klasöründe silerek aynı adla kendi ico dosyanızı eklemek yani overwrite yapmaktır.

(Alıntıdır)

By_ExE

Üye
Tepki
0
Bilgilerin İçin Teşekkür Ederim Bence Dediğin Şey Çok Doğru Geçen Hafta Bende Bunu Arıyordum Sağolsun Bir Arkadaş Vasıtayıyla Bulduk Anlatımın İçin Tekrar Teşekkürler

Curse

Üye
Tepki
2
tşklerde....Bunu bu kadar uğraşmaya gerek yok ben size tek kodla yapmanızı göstereceğim YAKINDA.....Hazırlıyorum..

Curse

Üye
Tepki
2
İşte hazırladığım Kodu paylaşıyorum..AMA SADECE vBULLETİN KULLANANLAR İçin Geçerlidir...

Forumhome'de;

HTML:
$stylevar[htmldoctype]
<html dir="$stylevar[textdirection]" lang="$stylevar[languagecode]">
<head>
Bul, Altına şu kodları at;
HTML:
<link rel="shortcut icon" href="resim url" type="image/x-icon" />
Kodları Kendinize göre düzenleyin...

cengaver71

Üye
Tepki
1
Buraxcım, ben phpnuke kullanıyorum, bu kodları phpnuke'de hangi dosyaya eklicez,
ana dizinde index.php var onun içinemi, eğer burası ise bu index.php nin hangi satırına ekliyeceğiz
detaylı bilgi verirsen çok sevineceğim...
Ayrıca paylaşım çok iyi , sağol

Yukarı Alt