X5 to X3

Tepki
0
X5 belgelerini (X5 te yaptığım işleri) X3 te açtığım zaman boş belge çıkıyor.Sorunum X5 te yaptığım işleri belgeleri X3 te nasıl açarım.yardımlarınızı bekliyorum...:allalla:

user9

Grafiker
Tepki
80
x5 te yapmış olduğun çalışmayı farklı kaydet yapıp version olarak x3 ü tercih edersen o zaman rahatlıkla açarsın. üst sürümlerdeki çalışmalar alt sürümlerde ancak bu şekilde açılır.

Tepki
0
^^Ancak^^ dediğinize göre , şu an benim sistemimde X5 olmadığı için bu dosyaların başka bir yöntemle açılma yöntemi yok gibi gözüküyor.Veya X5 olan bir sisteme bu dosyaları taşıyıp sizin dediğiniz gibi yapmak.İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM..

user9

Grafiker
Tepki
80
evet dosyalarınızı ya x5 kurulu bilgisayarda açıp x3'e çevireceksiniz veyahut bilgisayarınıza x5 yükleyeceksiniz. başka alternatifi yok maalesef. rica ederim ne demek bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalıştım sadece. size kolay gelsin.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
X5 yüklü bir bilgisayar bulduğunuzda da dosya adedi fazlaysa tek tek açıp çevirmek çok fazla vakit alır. Bunun yerine dosyaları açmadan alt versiyon kaydedebilmek için resave macrosunu yükleyin bu şekilde dosyaları açmadan istediğiniz versiyonda kaydedebilirsiniz. Macronun kullanımı çok kolay olduğu için açıklama gereği duymadım, takılırsan nasıl kullanılacağını da rsimli anlatabilirim.
Resave Macrosu (X5'de çalışıyor denemiştir)

Tepki
0
Verdiğiniz bilgiye teşekkür ederim.Bu arada X3 te fare scrollunu nasıl sayfayı aşağı yukarı yapmada seçeneklerden hangini kullanıyoruz,şu an scrolu çevirince zoom yapıyor bu da beni gıcık ediyor.X5 te WORKSPACE/DİSPLAY DE seçenekleri mevcuttu X3 te yok

CoLL_HaRD

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar x3 mü x4 mü x5 mi x6 mı bunlardan birtanesini satın almak istiyorum en iyisi ve en kullanışlısı hangisi kamuoyu araştırması yapmam lazım okadar para vericem...

user9

Grafiker
Tepki
80
ezbere konuşmak istemiyorum ama bir programda en iyisini arıyorsanız eğer en mantıklısı son sürümünün alınmasıdır. zira son sürümün ergonomisi alt sürümlere göre daha fazla olur. adobe noktasında en azından bu şekilde. ama corelde durum nedir. corel kullanıcıları daha iyi bilecektir.

Yukarı Alt