Yağmur / Su Damlaları Hazırlama (resimli anlatım)

Tepki
4
Bir yeni dersimize daha geldik. Bu dersimizde başlıktanda anlaşılacağı gibi su damlaları yapacağız. Hemen işe koyulalım. Ben 1920x1080 pixel sayfamı açtım. Katmanımıza çift tıklayarak ok diyoruz. Böylece background halindeyken katmana çevirmiş olduk. Sonrasında sağ tıklıyoruz ve blending options seciyoruz. Burada gradient overlay seciyoruz ve isteğe bağlı olarak renk veriyoruz.

Şimdi yeni bir layer açalım ve adını su damlası yapalım. Sonra brush tool alıyoruz ve window sekmesinden brush seciyoruz.
İpucu: Kısayolu F5'dir.

Şimdi uygulayacağımız değerler resimdeki gibi olacaktir.

Şimdi verdiğim ayarları uyguladıktan sonra su damlası isimli katmanımıza gelip sağ tıklıyoruz ve blending options seçeneğini seçiyoruz. Buradan en üstte blending options:default yazar oraya tıklıyoruz zaten resimde gösterdim. Burada fill opacity seçeneğini 0 yapıyoruz.Resime bakarsanız daha iyi anlarsınız.

Şimdi ise drop shadow seceneğine gidiyoruz.Ayarlar resimdeki gibi olacak.

Sonra inner shadow seciyoruz ve ayarlar resimdeki gibi olacak.

İnner glow seciyoruz buraya dikkat rengi beyaz yapıyoruz ve diğer ayarlar resimdeki gibi olacak.

Şimdi son efektimize geldi sıra. En can alıcı noktası bence burası :)
Bevel and emboss seceneğini işaretliyoruz. Ayarlar resimdeki gibi olacak.

ve son. . .

İsteyenler katmanımıza sağ tıklayıp blending options tıklayarak orada sağ tarafta new style seceneği var ona tıklayarak özellikleri kaydedebilirsiniz.
Mesela bir yazı yazdınız sonrasında window sekmesinden styles seceneğini seciyoruz ve kaydettiğimiz su damlasını seciyoruz ortaya böyle bişey çıkıyor. . .

Faydalı olduysam ne mutlu bana arkadaşlar bi teşekkürü cok görmezsiniz inşallah :)
Dediğim gibi gerekli ilgi alaka gelirse devamı gelicektir görüşmek üzere . . .

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
@ayilmaz

Öncelikle Forum dili Türkçe'dir. Bu konuda hassasiyetinizi bekliyoruz.

Ders için teşekkür ederiz devamını bekliyoruz..

Yukarı Alt