Yakından İnceleyin

prycons

Üye
Tepki
3
Harika bir çalışma ancak bu kadar emeğinizin karşılığı ne olacak güvence ne ??? bu çalışmaya harcadığın grafiksaat ücretini kim ödeyecek ??? Ben katılmadım bu işe hiç bir güvenilirliği yok yol kenarlarındaki amele pazarına döndü bu iş. Daha önce bir tekstil firmasına yarışma aldatmacasıyla bir iş yaptım 6 ay sonra kullanıldı ( bir dergide) firmayı aradım yapacak bir şey yok sözleşmeniz var mı gibi komik sorular bunlar aldatmaca başka da bişey değil.

Tepki
10
bilalercek çalışmanız gayet hoş olmuş,tek rahatsız eden yanı arka planda görünen adam pek orantılı durmuyor resimde.bence o bölümü birdaha gözden geçirin.

prycons bu çalışmalar bir ücret beklenmeksizin yapılmakta,
bu forumda kendimizi geliştiriyoruz, fikirlerimizi önerilerimizi paylaşıyoruz.
formun sadece yarışma kısmını değil genelini incelemenizi tavsiye ederim.
içerisinde parayla satın alamayacağınız bilgiler mevcut.
ayrıca bir tasarım yaparken ,bu işten nekadar kazanacağınızı düşünürseniz ,kendinizi işe (sanatınıza)veremezsiniz ve başarılı da olamazsınız. sitemizi ziyaret etmekteki amacınız galiba biraz da madiyatla ilgili diye düşünüyorum ,acaba google ye girip ödüllü tasarım yarışması diye arayıp mı girdiniz sitemize...???

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Prycons'a...

Harika bir çalışma ancak bu kadar emeğinizin karşılığı ne olacak güvence ne ??? bu çalışmaya harcadığın grafiksaat ücretini kim ödeyecek ???
Merhaba, gelin sizinle bu yarışma için bir analiz yapalım.
ilk olarak foruma girip derhal buradaki çalışmalara bakıp bu çalışmaya bu yorumu mu yazdınız yoksa forumda bu yarışma için açılmış diğer başlıklara baktıktan sonra mı bu alt foruma geldiniz bunları yazdınız?

Yarışmalarımıza katılmak isteyen bir katılımcının yapması gerekenler sırasıyla şöyledir:
1: Yarışma şartları ve koşularını incelemek.
Yarışma Şartları Ve Koşulları
Giriyoruz ,ne varmış bakalım burada:
1: YARIŞMANIN AMACI
2: YARIŞMA KONUSU
3: NEDEN KATILMALIYIM ?
4: KURALLAR
5: TEKNİK ŞARTLAR
6: DEĞERLENDİRME
7: YARIŞMA TAKVİMİ
8: YAYIN VE TELİF HAKKI
9: YARIŞMA JÜRİ ÜYELERİ
10: ÖDÜLLER

Siz burada yazılanlardan hangi birini okudunuz?
Okumadınız.
Fakat katılımcılar sizin yaptığınızı yapmıyor, bu kısma girip şartları okuyor.
Zira onlar gerçekten yarışmak istiyor,siz ise yanıltmak.
Devam ediyorlar...
Şartlar aklına yatarsa bu bölümde de çalışmasını yayınlıyorlar.
Pekala bu bölümde çalışma yayınlamış olmak ne demek?
Bu bölümde çalışma yayınlamış olmak demek katılımcının ötede size belki okursunuz da içeriği boş mesajlar yazarak insanları yanlış yönlendirmezsiniz diyerek linkini verdiğim linkteki bütün şartları okuyup kabul etmiş olmak demek.

Daha sonra:
Bu forumda aynı amaçlı yaklaşık 7 ay yarışma yapılmış peki siz bu ayrıntıya hiç dikkat ettiniz mi?
Hayır etmediniz.
Peki O yarışmalarda derece alan katılımcılara ilgili yarışmada vaat edilen ödüller verilmiş mi buna dikkat ettiniz mi?
Hayır etmediniz.
Peki bu yarışmacının da diğer yarışmacılar gibi büyük ödüle sahip olabilmesi için ona herhangi bir yapıcılıkta bulundunuz mu?
Hayır bulunmadınız, aksine onun bu yarışmadan diskalifiye olmasına sebep olacak bir uslubla yaklaştınız olaya.

Daha sonra:
Harika bir çalışma
Sizin için çalışmanın neresi harika biraz açıklar mısınız?
Hem size göre yalan olan bu yarışma için yapılmış bir çalışmaya neden bu yalan yarışmayı düzenleyen forumda "Harika Bir Çalışma" dediniz? Kendinizle çelişiyor olabiilr misiniz?

Müteakiben...
İki mesajınızı irdeleyelim:
A)
Ben katılmadım bu işe hiç bir güvenilirliği yok.
yazmışsınız. Bu cümleniz "Tatmin olabileceğim bir güvence tarafıma sağlansaydı bu işe(Yarışmaya.) katılırdım." anlamına gelir.İsterseniz 100 Edebiyatçıya sorun bu cümlenizi, anlamı hepsine göre aynı olacaktır.

Sonra yazmışsınız ki:
B)
Yol kenarlarındaki amele pazarına döndü bu iş.
Yani "Bu tür yarışmalar yol kenarındaki amele pazarına denktir" demek istemişsiniz.
Bu cümlenizi de 100 Edebiyatçıya sorun ,anlamı aynı olacaktır.
Gördüğünüz gibi A ve B de kendinizle çelişiyorsunuz.
Bukadar çelişki de neyin nesidir efendi?
Oysa Erdem Sahibi insanın kararları eylemlerine denktir.
Hem kendi kişisel deneyimsizliklerinizin faturasını bizlere kesmeniz nekadar doğrudur?

Bunlar aldatmaca başka da bişey değil.
Siz bize alalen "Yalancılar" demişsiniz. "Katılımcıları Aldatıyorlar" demişsiniz.
Peki bukadar çelişkili fikirlere sahip olan siz bu çalışmaya yaklaşımınız konusunda nekadar
anti-yalancı ve dürüstsünüz?

Analiz:
Bilal Bey yarın burada yazdıklarınızı okuduğunda bukadar çelişkili yazılar yazan sizin ,onun çalışmasının size göre çok iyi olduğu için kendisinin bu yarıştan çekilmesini istemediğinizi nereden bilebilir?Size neden inansın, neden güvensin?
Ya siz Bilal Bey'i bu yarışmada istemeyen biriyseniz?

Sayın prycons bence bu cümleleriniz @prycons

Selametle...

bilalercek

Üye
Tepki
0
Öncelikle Saygılar,
prycons evet bahsetmiş olduğunuz olaylarla günümüzde çok sık karşılaşılabiliyor fakat bu ilan tasarımını yaparken her hangi bir ticari amaç güdülmedi, Yarışma Şartlarında da böyle bir para vaadi yok zaten. Şartları okuduktan sonra çorbada benimde tuzum olsun istedim ve hazırladığım çalışmayı gönderdim, nihayetinde bulunduğumuz forum Grafik Tasarım ile alakalı bilgiler içermektedir.

Sayın Gül Hanım öncelikle beğeniz için teşekkürler öneriniz için ayrıca teşekkürler gerçektende arkadaki adamın biraz orantı sorunu olmuş :) siz yazınca fark ettim ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim...

bilalercek

Üye
Tepki
0
Hakan bey Analiziniz ve değerlendirmeniz beni gerçektende çok şaşırttı çok güzel irdelemişsiniz konuyu tebrik ediyorum, siz gerekenleri en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız ne denilebilir ki üstüne, Tebrikler...

Fulyam

Üye
Tepki
16
Güzel olmuş çalışma .. Ben çok beğendim..Tebrikler ...

Not : Her şey para değil ... Emek harcarız tabiki.. bugün her iş için emek harcıyoruz.. Bir insan pişmeden usta olamaz... Sevgi büyük etken ...
Ayrıca gereken açıklamaları arkadaşımız çok güzel ifade etmiş biliyorum ama böyle oyunbozan insanlara da tamannül edemiyorum... Kusura bakmayın... birşeyler söylemeden geçemeyecektim.

danisman

Consultant
Tepki
30
Bir şeyler söyleme gereği duymuyorum, çünkü söylenmesi ve açıklanması gereken her şeyi açıklamış Hakan bey, bize bir şey bırakmamış sağ olsun.

Kendisine teşekkür ediyorum...

Fakat yine de söylemek gerek bir kaç kelime "halep oradaysa, arşın burada" madem ki mesleğinizde o kadar idaalı bir konumdasınız, buyrun katılın yarışmaya ve görelim becerilerinizi. Ödül mü?

Bazen inadına yaşar ve bazı şeyleri yapar insan, tabi bu insana özgü durum !

Yukarı Alt