Yardım: Skew

warosh

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar photoshop ta skew özelliğiyle objemizin herhangi bir köşesinden istediğimiz gibi sürükleyebiliyoruz. Ayı işlemi ıllustrator de nasıl yapabilirim. (Shear Tool ile yapınca bütün köşeleri eşit sürükleniyor. Benim istediğim tek bir köşesini hareket ettirmektir)
---Saygılarla ! :)

Ozgul

Üye
Tepki
57
"Effect - Distort & Transformation - Free Distort "yolunu izleyebilirsiniz.

warosh

Üye
Tepki
0
@Özgül
Dostum cevabın için sağol. Onu biliyorum ama çalışma sayfasında müdahale edilmiyor. Çalışma sayfasında nasıl müdahale edebilirim

Tepki
74
Merhaba,

Size arkadaşlar çok güzel yardımda bulunmaya çalışmışlar.

Fakat Illustrator'de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin sizin sorununuz gibi.
Bir dörtgen çizip bunun köşelerine müdahale etmek istiyorsanız, Ermann arkadaşımızın dediği gibi siyah ok aracında iken ctrl tuşuna basılı tutarak dörtgenin köşesinden deforme edebilirsiniz. Veya sadece beyaz ok aracında iken de ctrl tuşuna basmadan yapabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken şudur. Dörtgen (veya başka bir çizim) seçili iken, beyaz ok aracına geçin, beyaz ok imleci ile ilgilendiğiniz köşe düğümüne bir defa tıklat-bırak yapın. Şimdi, ilgilendiğiniz düğümün içi dolu, diğerlerinin boş olduğunu görüyorsun. İşte şimdi yine beyaz ok imleci ile tıklat-sürükle yaparsanız konuya hakim olacaksın.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Başarılar.
Tuncer ÖZKAN

warosh

Üye
Tepki
0
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Aradığımı Ermann bey ve Tuncer Özkan hocamın cevaplarında buldum.
--Saygılar! :)

Yukarı Alt