Yarışma

Kayıt
29 Kasım 2008
Mesaj
542
Tepki
7
18 yaşından büyük ve tam zamanlı öğrenci olma şartının arandığı yarışmaya başvurular 5 Haziran 2009'a kadar yapılabilecek.

Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen Adobe Tasarım Başarı Ödülleri'ne (ADAA)başvurular başladı. Grafik tasarım, fotoğraf, animasyon, dijital film yapımı gibi alanlarda, 18 yaşından büyük ve tam zamanlı öğrenci olma şartının arandığı yarışmaya aralarında ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, Hollanda, Japonya, Avustralya, Çin, Rusya, Malezya ve Türkiye'nin bulunduğu toplam 40 ülkeden adaylar katılabilecek.

Uluslararası Grafik Tasarım Dernekleri Konseyi'nin (Icograda) işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın ödül töreni Ekim 2009 tarihinde Pekin'deki Icograda Dünya Tasarım Kongresi'nde yapılacak. Kongre tüm dünyadan gelecek 2.500 delegeyi "Çin Ulusal Toplantı Merkezi"nde bir araya getirecek.
ADAA'ya 3 ayrı kategoride başvuru yapılabilecek. Bunlar;

- Etkileşimli Ortam: Tarayıcı Tabanlı Tasarım, Tarayıcı Tabanlı Olmayan Tasarım, Uygulama Geliştirme, Kurulum Tasarımı ve Mobil Tasarım.
- Hareketli Ortam: Animasyon, Aktüel Çekim, ve Hareketli Grafikler (Motion Graphics).
- Geleneksel Ortam: İllüstrayon, Ambalaj Tasarımı, Fotoğraf ve Basılı Yayın Tasarımı yer alıyor.

Yarışmacılar, projelerini ilk etapta ADAA web sitesi aracılığıyla gönderecekler. Ayrıca, web sitesi ziyaretçileri yarışmaya sunulmuş diğer projeleri de ADAA Live! erişimi imkanı sayesinde görebilme fırsatı bulacaklar.

5 Haziran 2009'a kadar çevrimiçi olarak gönderilmesi gereken başvuru projeleri Haziran ayında konularında uzmanlaşmış ve dünyaca ünlü isimlerden oluşan jüri üyeleri tarafından incelenecek ve puanlanacak. Değerlendirmenin son aşamasında yarı finale kalan yarışmacılardan kaynak dosyalarını da sunmaları istenecek. Finalistler Pekin'de düzenlenecek olan Icograda Dünya Tasarım Kongresi'ne davet edilecek ve dereceye girenler Adobe yazılım ürünleri ve para ödülleri kazanacak.
LAST_UPDATED2
 

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
3 Nisan 2008
Mesaj
2.630
Tepki
89
Burçin Hanım

Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Açmış olduğunuz konu ile ilgili olarak bir kategorimiz vardır. Bunun için konunuzu ilgili yere taşıyorum.

Teşekkürler
 
Yukarı Alt