Yazılım Firması Logo

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Dün ki öneriler sonrasında yapılan bazı revizeler sonrasında ortaya çıkan logomuzun yeni hali:
Yorumsuz bırakmayanız ;) (Font değişmemiş diyecek arkadaşlarıma şimdiden söyliyim font değişti :) biliyorum neredeyse aynı font ama inanın değişti...)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Renk olarak siyahın tonlarıyla daha şık durduğu kanısındayım. Okunabilirlik açısından Echo-l ile Soft arasında bir boşluk bırakılsa daha şık durabilir ...

b3krkdk

Üye
Tepki
91
@ZxxxE

Yorumun için teşekkürler... Logonun renkli ve siyah olarak kullanılacağı alanlar olacaktır illa ki fakat her alanda siyah, renksiz bir logonun kullanılması çokta doğru olmayacaktır kanısındayım.

boo0

Üye
Tepki
5
e ve S hafleri büyütülürken et kalınlığı diğer harflerle uyumlu olmamış...

b3krkdk

Üye
Tepki
91
@boo0

Olması gereken o değil midir ? Sonuç olarak daha büyük yazılmış harfler daha etli olması da normal diye düşündüm.
Yorum için teşekkürler.

boo0

Üye
Tepki
5
@b3krkdk

Font tasarımlarına bakarsanız büyük harflerle küçük harflerin et kalınlıkları her zaman aynıdır. Ama ille kalın olsun istiyorsanız bir anlamı olması gerekir. Oysa ki bunca yıllık tasarım terübemle diyebilirim ki sizinki çok gereksiz bir hareket olmuş üstelik e harfini büyütme çabanız çok zorlama ve alakasız duruyor...

İlle de böyle olsun diyorsanız söylenecek bir sözüm yok tabii ki; ama bu konudan bilgi edinmek için okuyacak olan kimselerin de olacağını göz önünde bulundurarak, doğrusu neyse onu söylemek gerekir diye düşünüyorum kendi adıma :)

Ayrıca son çalışma için l ve S harfinin gereksiz yere yapışık durduğunu da belirtmek isterim...

b3krkdk

Üye
Tepki
91
@boo0

Yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, sizin kadar bilgiye sahip olmayabilirim tabi ki fakat bilginizi dışarı vurduğunuz üslubunuz ile ilgili de kendinizi geliştirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Başka birinin yaptığı herhangi bir tasarım için; gereksiz, alakasız gibi kelimelerin kullanılması ne kadar doğrudur tartışılır. Ayrıca göz zevki denilen bir şey de vardır. L ve S harflerinin bitişik yazılması sizin için ne kadar gereksiz ve kötü ise bir başkası için bi o kadar gerekli ve iyi olabilir.
Ayrıca amacım burada kendi yaptığım tasarım için savunmaya geçmek değil, tartışma çıkartmak hiç değil böyle bir amaçta ve kişilikte olsaydım eğer ilk yapılan eleştirilerde de bu şekilde hareket ederdim.

SAYGILAR.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Alınganlık yaptığımı düşünmeme rağmen dışarıdan bu şekilde algılandığını düşünerek; alınganlık yapmaya çalışmadan yorumları okumaya çalışacağım.

SAYGILAR...

Ve şimdiye kadar yorum yapan, fikirlerini belirten arkadaşlara teşekkür ediyorum. Font ile ilgili değişiklikler olacak bundan emin olabilirsiniz. Son tasarımı eklerken dahi font ile ilgili sıkıntılar olduğunun farkındaydım hem işlerimin yoğunluğundan, hem işin aciliyetinin olmamasından ötürü hem de kafam da olan fontu bulamamamdan ötürü bi değişiklik yapamadım. Herhangi bir değişiklik olduğu zaman yeni tasarımı ekleyerek yine yorumlarınıza sunacağım.

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
@Hümeyra Can

bu logoyla biraz oynamak gerek diye düşünüyordum ama siz oynamışsınız bile elinize sağlık güzel olmuş.

b3krkdk

sizin logonuzda kullandığınız echo yazısının biraz daha kalınlaştırılmasını öneririm.Bu tür kalın yazılar insanlara marka hakkında psikolojik bir güven sağlıyor diye duymuştum.kullanın bunu ;)

Yukarı Alt