Yazılım firması logo_isim değişikliği

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Benle birlikte 2 arkadaşımında hayali olan ve çok yakın zamanda kurmak için ciddi adımlar atacağımız firmanın logo tasarımı ile ilgili daha önce bir konu açmıştım. Yapılan o logo tasarımındaki amblem sabit tutularak firmanın ismindeki değişiklikten ötürü (akıldan kalıcılığını arttırmak ve türkçe olmasını istediğimiz için) yeni bir logotype tasarımı yaptım. Bunu sizlere sunuyorum. Eleştirileri ve önerilerinize göre küçük değişiklikler ile çok daha iyi bir logo tasarımı olacağını düşündüğüm için sizden yorumlarınızı bekliyorum.

LOGO İLE İLGİLİ DAHA ÖNCE AÇILAN KONUYA GİTMEK İÇİN... Tıklayınız

Amblemin anlamı ile ilgili bilgi ve açıklamaları diğer konu da yapmıştım, eğer isterseniz o konu içinden de logonun gelişimini takip edebilirsiniz.

NOT: Logonun tasarım aşamalarını görebilmek adına tasarımın sunumlarını mesaj olarak o konunun içine de atmıştım fakat yorum gelmeyince ayrı bir konu olarak açmak istedim.

Saygılarımla...
Ebubekir KADAK

Dosyalar

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Konu ile ilgili görüşlerini, önerilerini, eleştirilerini belirtmek isteyen kimse yok mu ? Benim o kişilere ihtiyacım var ama... :)

muratamam

Yazar
Tepki
364
Logolar tüm yönleriyle sorunlu maalesef, öyleyse yine örneklerle meramımızı anlatabiliriz sanırım:

1- Kavram - Form uyumu / Çözüm:
(o şekil nedir hiç anlaşılmıyor)

2- Ya tipografik espri/vurgu, ya da sadece "amblem":

3- Tipografik hiyerarşi / Oran:

4: Espas - Boşluk:

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Amblemin, konu (sektör) ile ilgili uyumu çok net olmamakla birlikte kendimce yüklediğim bir anlamı var. Yazılım sektörü ile ilgili Tagleri kullanmak istedim özellikle, tagler arasında ki noktalar da 3 kişi temsil ediyor. Başarılı bir tasarım mı tabi ki hayır ama kafamda naçizane böyle bir fikir ortaya çıktı ve bende uyguladım...

Oran ile ilgili size hak veriyorum Murat Bey...

Yorumlarınız için teşekkürler...

Ben de bunun için acemi gözlerimin, ufku dar beynimin göremediklerini ve ön göremediklerini sizlerin görüp bana aktarması ile daha iyi işler çıkartabilmek...

Emin olun üzerinde değişiklikler yapacağım...

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Uzun zamandır yani yaklaşık olarak 2.5 haftadır falan forumdan uzağım ( iş değişikliğinden ötürü ) o sebeple konuları tam takip edemedim ve geri dönüşlere uygun düzeltmeleri yapıp yenilerini ekleyemedim.... Bu konuda ki yapılan eleştirilere göre bir değişiklik yapıldı, umarım bu gün size bu değişiklikten sonra ki hali ile logoyu atabilirim...

Yukarı Alt