Yazıyı Zeminden Ayırma Hissini Verme

Tepki
1
Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar, Corel'de yazdığım yazıya gölge hissini vermek, yani objeye, havada durmuş gibi bir efekt vermek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Anlatmak istediğiniz şey bu şekilde ise görsel olarak hazırlayıp paylaşırım...

Tepki
1
Yasemin hanım, yanıtınız için çook teşekkür ediyorum, bu şekilde değil de, yazıyla paralel, dikey olarak, gölge sisli-puslu şeklinde, üç boyut hissi gibi bir şey. Gölge git gide zemin rengine karışıyor gibi bir his, ressamlar kuru farçayla derinlik hissi veriyorlar, işte onun gibi bir şey. Teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.

Tepki
1
Fatih bey, çook teşekkür ediyorum, sizleri yoruyorum kusura bakmayın, bahsedilen sisli gölge yazıya paralel ve bitişik olacak, tekrar teşekkür ediyorum, sağolun.

Tepki
100
Seyit Bey, elinizde bir örnek yok mu? algılamakta zorlanıyoruz. Bir örnek lütfen?!

Tepki
1
Nasıl tarif edeyim?, her nesnenin bir gölgesi varya, o gölge o nesneyi boşlukta duruyormuş gibi bir his veriyor, arkadaşlar Duplicate mantığı gibi, saydam gölge hissini verecek, teşekkür ediyorum.

Sayın Uysal23, eklediğiniz örne(ler) gözükmüyor.

Tepki
100
Örnek olmayınca şudur demek zor. Söylediğinizden anladığım kadarı ile şu şekilde de yapabilirsiniz. Yazınıza önce kontur verin. Sonra bu konturu CTRL+K ile ayırın. Altta kalan parçaya transparan aracı ile şeffaflık verin...

Tepki
1
Emine hanım, çabalarınız için çok teşekkür ediyorum, yanılmıyorsam Drop Shadow'la yapılabiliyor, kurcalarken yapabildim, tekrar teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

Yukarı Alt