Youtube logom(yapma videosu anlatımlı)

ufukasia

Üye
Tepki
0
Kanları bozuk insan çok var canını sıkma onlar kendi analarına küfür edilse rahatsız olmayan tiplerdir bu ülkede yeterince var canını sıkma hele youtubede

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba genç arkadaş.
Kendince bir şeyler yapmak, insana faydalı olmak, öğrendiklerini öğretmek istemen çok güzel ancak öğretirken yanlış şeyler öğretmemeye özen göstermek gerekir. Profesyonel logo yapımı yazmışsın başlığa ancak en büyük hatayı başta yapmışsın.
Mecraa nere olursa olsun (web/matbaa) logoyu vektörel programda yapman gerekir, pixel programlar ile logo yapılmaz, yapılırsa bunun birçok dezavantajı ortaya çıkar.
a) webdeki sorun, logonun her ölçüde düzgün görüntülenemeyeceği gerçeğidir. Yani logoyu çok küçültürseniz de çok büyütürseniz de pixel programdan geldiği için logo bozulmaya uğrayacaktır, bozuk bir logoya kimse iyi gözle bakmaz. Oysaki logonun her ortamda, her ebatıyla düzgün görüntülenmesi şarttır.

b) Baskıdaki sorun ise, logo büyük basılacak diyelim, pixelden geldiği için büyüyünce yine deformasyona uğrayacaktır.
(pixel logoyu CMYK olarak bastırsanız bile ekranda görünen renkleri baskıda almanız zorlaşacaktır)

Şimdi ortada bunca sorun var iken kim logoyu Photoshop'ya tapmak ister ki?

İyi çalışmalar.

musaemre42

Üye
Tepki
4
Ben saten logoyu web siteleri için tasarlamıyorum youtube için uygun olan ebatları tasarlıyorum ayrıca saten bende logo yapma programı adobe illustarial cs6 da var vektörel dersekde vektörel oalrak ben kendi sitem vardı mybb ona yapdım düz yazı yazıp geçip çünkü alan küçük oldugundan düzgün logo yapamıyorum yorumlarınız için teşekkürler

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba; aslında yazdığım ilk mesajda şuan yazdıklarınızın cevabı vardı ancak tam okumamışsınız sanırım.

-Yani youtube, bahsettiğim web ortamlarından biri değil midir?
-Illustrator bir logo yapma programı mıdır?

Ayrıca şu sorununuzun cevabını da yazmıştım yukarıya
çünkü alan küçük oldugundan düzgün logo yapamıyorum
Logonuzu Illustrator'de yaparsanız istediğiniz kadar küçültün ya da büyütün yine de bozulmaz.
Yazılanları okumuyoruz ki, ah bir anlayarak okumayı denesek :)

Yukarı Alt