yuvamistanbul hakkında uyarı !

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141

www.yuvamistanbul.com adlı siteden yetkili olduğunu söyleyen
Sayın : Osman Uzuner bana üstte görülen logoları yaptırdıktan tam
28 gün sonra logoyu beğenmediklerini ve bana bu yüzden ödeme yapamıyacaklarını söylediler. bende kendilerini allaha havele etmeme rağmen, hala konuyu devam ettirdiklerinden ötürü, bu bilgiyi tüm grafiker arkadaşlarıma paylaşmak istedim.

mesleğimize saygı duymanlara bizde saygı duymayız
grafikerlik hobi, değil bir meslektir.

Tepki
0
Çok fazla deneyimim olmamasına rağmen, benim de oldukça karşılaştığım bir durum. Tasarımlar oluşturulduktan ve gönderildikten sonra, beğenmedik istemiyoruz diyenler, ücret çok pahalı geldi 20 TL veririz yoksa almayız diyenler, yollanan örnekleri alıp bir matbaya 10 TL atıp bunu çiz diyenler... Bu nasıl bir ahlaktır ben anlamış değilim.

Funda

E=mc²
Tepki
9
Bu işyerlerine Dikkat.com diye bir site yapıp, bu tip firmaları orada teşhir etmek lazım aslında..Gerçekten son derece can sıkıcı bir durum..

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
insan önce insan olmalı, ne oldum değil ne olacağım demeli, sen logoyu yaptır
sonra şöyle yaparmısınız böyle yaparmısınız ? deyip logo çalışmalarının sayısını
arttır. 28 gün sonra ben bu logoları beğenmedim o yüzden size borcum yok de
bende kendisini allaha havale ettiğim halde hala bana yazı yazıp haksızlığını
haklı yapmaya çalışıyor adam ol iş yaptırdıysan parasını öde.....

colin

Üye
Tepki
0
bu tip insanlara avatarınızdaki resim gider ancak sedat bey,ne anlar bu adam hoşaftan ;)

Funda

E=mc²
Tepki
9
Bu resim daha uygun sanki....Şiddetli karın ağrısı - Ne istediğini tam olarak bilememe - çoğunukla yumurta kapıya dayanınca ve hemen iş isteme sıkıntısından kaynaklı panik ve yüksek ateş gibi semptomlarla hemen en yakındaki ağrı kesici - ateş düşürücü grafikere baş vuru hali... Ama bu kadar ucuz olmamalı....

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Arkadaşlar hiç kimse kusura bakmasın fakat bir çalışma yapılırken eğer müşterinin "ben beğenmedim" deme şansı var ise ona bu şansı veren tasarımcıdır. O kapıyı açık bırakırsan elbette girerler. Böyle bir durum oluşmasını istemiyorsanız "sözleşme" ile çalışınız. Ve peşinat alınız. Eğer "ya güvendim" diyorsanız kusura bakmayın ama ticarette kanıtsız güven diye birşey yoktur. Burada suçlanacak tek kişi sizsiniz. Müşteri 100 tasarımdan sonra da ben beğenmedim diyebilir eğer ona bu fırsatı verirseniz. Ve örnekte olduğu gibi hiçbir hak iddia edemezsiniz.
İlk önce kendimizi garantiye alıp prensiplerimizden şaşmadan ticaret yapalım, sonra şikayet edelim. "Ama ozaman müşteri kaçıyor" derseniz, kusura bakmayın ama bu durumda şikayet etmeye hiç hakkınız yok...
Kazasız tasarımlar... :)

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
Erkan bey bu konuda çok haklısınız, biz bu insanı insan sandığımız için
böyle oldu, ayrıca ilk orjinal çalışmadan sonra bana yazılan e-maili
aynen yayınlıyorum.

Selam Sedat bey,

Yaptğınız revizyon logolarda hem ingilizce hemde Türkçe slogan versiyonu olsun.

TR Slogan: KISA DÖNEM KİRALIK DAİRELER
EN Slogan: SHORT TERM RENTAL FLATS

Logoyu büyük kullanmamız gereken yerler olacağı için çözünürlüğü yüksek versiyonları da alabilirsek iyi olur.

Çok teşekkürler,
Osman Uzuner

çok kibar ve ne istediğini bilen bir insan gibi yazmış.....değilmi ?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Sedat Gül

Ben firma haklı demiyorum zaten. Ama az önce dediğim seye geldik. Yüksek çözünürlüklü bir çalışma isteyen firmaya asla ücretini almadan yollamam işi. Demek istediğim şey bu.

Yukarı Alt