mcdost tarafından yazılan mesajlar

1. mcdost

Çözünürlülük

Merhaba, benım kafamı karıştıran birşey var, şöyle ki : ben 480X480 pixellik bir ekran alanına yuksek çözunurluklu bır tasarım yapıcam ancak elımdekı brushların çözunurlulugu dusuk sanırım,şuan high res bır kaç set ındırdım ve çalışıcam ancak bu 480lık alanda daha net ve berrak gözukmesı için...
  2. mcdost

Freelance Grafik Tasarım Fiyat Listesi

@mehmettan evet hocam bende oyle düşünüyorum.. tesekkur edrım.
  3. mcdost

Flashı arka plan yapmak

kodları yazdıktan sonta ctrl enter yapıyorum fakat resim buyudugunde yanları beyaz bosluk oluyor kuculttugumde ıse resımden kesıyor yanı buyutupğ kuculturken olusan pencere boyutunda resmım buyuyp kuculmuyor, ayrıca publıshten sonra kaydettıgı yer neresı gercekten bu konuda sorun yasıyorum...
  4. mcdost

Sıfırdan Bir Site Kuralım (Resimli Ders)

evet, öğrenilen pratik yollar gelişimin anahtarı olabiliyor, otomatik slice sorununu atlattıktan sonra dreamweaverı açabilicem umarım:D
  5. mcdost

PHP ve Html ile form Yapalım...

php ye yeni başlayamadım bile, kaç gündür onlarca makale okudum, işin mantığını bile tam çözebilmiş değilim,html nedir diye sormuyorum , az cok amacını ve yapısını biliyorum zaten, ama öncelikle, ben neden sadece htmlden olusan bir site hazırlamayayım, neden php de olsun, bir arkadasım php...
  6. mcdost

A dan Z ye PHP dersleri

bunlar tamamen ingilizce değilmi?
  7. mcdost

Php & MySQL Görsel Eğitim Seti Download

3. ve 4. ders yok, bilgisi olan varmıdır
  8. mcdost

Flashı arka plan yapmak

bu işlemleri hangi programla yapıyorsunuz, ben flash cs5 actım, ancak benim resmim kenardan cekilmiyor! kenardan cekmek nedemek? oluan htmlde resmım ağ üst köşede duruyor kalan yerler beyaz. bir tane resim var yani!! bir öneriniz varmi, cunku ben arka planın ekrana tam oturmamasıyla ılgılı bir...
  9. mcdost

böyle güldüğünüze göre baya bir boşa uğraş ve stress olmuş sanırım, bölünmüş resimlerin sayfa üzerindeki koordinatları ındexte hazır diye onu kullanmaya çalışmıştım, ancak nedense o örnek ındex kullanılmıyor demekki, kendi html dosyamı dreamweaverda sıfırdan , kullanacağım bölümlerle...
  10. mcdost

evet, oluşan html dosyasını dreamweaver üzerinden kodlama yaparak diğer ekliyceklerimi ordan ekliyorum. yazılar flash, gif gibi diğer formatları dreamweaverdan ekliyorum, arayüzü photoshop la yapıp oluşan html yi düzenliyorum, Dreamweaverda diğer düzenlemeleri yaptığım index dosyası photoshoptan...
  11. mcdost

dikkatlice slice ile bölme yaptım, bu bölümleri background üzerinde duracağı zaman, boş olan bölümler otomatik olarak geliyor ve backgroundu kaplıyor, boş slicelerle işim yok ancak silemiyorum, web save dedikten sonra zaten index images dosyasında boş sliceler siyah resim olarak index.html de...
  12. mcdost

Php & MySQL Görsel Eğitim Seti Download

3. dersten itibaren çalışmıyor
  13. mcdost

Freelance Grafik Tasarım Fiyat Listesi

bu konuyla ilgili çok araştırmam oldu, burada okuduklarım reel anlamda fiyat görüşü oluşturdu kafamda, tabi sadece buradaki fiyatlara bakmamak gerek düüncesindeyim, yani rekabetten doğan esnekliğide düşünmek gerek , ancak genel tarife bu deniyorsa budur, 2 ye 1 m oranında tabela dizaynım var, bu...
  14. mcdost

Photoshop Kullanma Klavuzu (Lütfen Tüm grafikerlerimiz okusun!!!!)

dosya 1 sayfa görünüyor, doğrumudur?
  15. mcdost

PhotoShop, Yararlı bilgiler

Merhabalar, tek bir soru için konu açmak istemedim, yararli bilgiler başlğını görünce aynı sorunla karşılaşan biri olursa ulaşabilir belki burdan diye buraya yazmayı uygun görüyorum, sorunum şudurki; orjinal boyutları yüksekliği 1 metre uzunluğu 2 metre olan orjinal boyutlarda çalışılmış bir...
Yukarı Alt