20 En İyi Ambalaj Tasarımına Örnek

Yazar Tarih: 21 Kasım 2014

Ambalaj tasarımı hakkında… nedir?, nasıl yapılır?,  nelere dikkat etmek gerekir?, püf noktaları nelerdir ?  bunlardan bahsedelim istedim, merak ediyorsanız başlayalım o zaman;  Ambalaj ürünün giyisisi gibidir. Tüketiciyi satın alma eylemine hazırlaması için gerekli tüm güzellikleri üzerinde bulundurması gerekir. Ürünün piyasada tutunabilmesi; doğru ve etkili bir ambalaj malzemesinin seçimine bağlı olduğu kadar, ambalajın tasarımına da bağlıdır. Çünkü; ürünün yapısına uygun seçilen renklerle, uyumlu yazı ve biçimlerle tasarlanmış, çekici, güzel görünümlü bir ambalaj, tüketiciyi olumlu yönden etkiler. Ambalaj tasarımı bir ürününün tanıtımını yaparken ona zarar da verebilir, işte bu yüzden ürünü öne öne sürmek için yapılan çalışmada büyük bir renk düzeni, resim ve tipografi bilgisi gereklidir.Yaptığınız ambalaj tasarımı ne kadar başarılı ise ürün satışı ve piyasa değeri de o kadar artacaktır.

Doğru yapıldığı zaman, iyi bir ambalaj tasarımı var olan üründen daha iyi olabilir. Bu listede, biz şimdiye kadar gördüğünüz en iyi ambalaj tasarımlarının bazılarını topladık ve size çok sık örnek olması için yayınlıyoruz.

The Best 20 Packaging Designs

What about packaging design … ?, how ?, what ?, you need to pay attention to what are the tricks? I wanted to talk about them, then you start wondering; Of packaging products like clothing. Should contain all the necessary beauty for the preparation of the action on the purchase by the consumer. Able to hold the product in the market; as well as the choice of the correct and effective packaging material depends on the packaging of the design. because; the colors selected according to the nature of the product, designed with matching font and format, attractive, nice looking packaging, consumers will affect positively. While the introduction of a product packaging design could also hurt him, which is why the product forward forward for rides to work in a great color scheme, pictures and typography information of how successful the packaging design you gereklidir.yap product sales and market value will also increase.

When done correctly, it may be better than a good product packaging design. In this list, we’ve gathered some of the best packaging designs you have ever seen and very often we publish for you an example.

 

1a 1b 3a 3b 4 5a 5b 6a 6b 11a 11b most-creative-packaging-6__700 most-creative-packaging-7__700 most-creative-packaging-9__700 most-creative-packaging-10__700 most-creative-packaging-13__700 most-creative-packaging-26__700 most-creative-packaging-27__700 most-creative-packaging-30__700 most-creative-packaging-34__700 most-creative-packaging-35__700 most-creative-packaging-36__700 most-creative-packaging-37__700

Murat VARDAR

Grafik Tasarımcı / Eğitmen / Yazar | .....1991 yılında başlayan uzun soluklu tasarım yaşantımda ki; deneyim, tecrübe ve kazanımlarımı sizlerle de paylaşmak isterim. Grafik tasarım hakkında fikirler, öneriler ve can alıcı püf noktalara dair kişisel görüş ve araştırmaları içeren bir kaynak olması dileğiyle...