Adobe, Creative Cloud Market’i Kullanıma Açtı

Yazar Tarih: 11 Temmuz 2014

Adobe‘un Creative Cloud sisteminin bir bileşeni olan ve sanatçılara, tasarımcılara ve bunun gibi grafik işleri ile uğraşan kişilere ücretsiz araçlar sunduğu Creative Cloud Market kullanıma açıldı.

Behance ekosisteminde yer alan yaratıcı ve yetenekli kişiler ile birlikte Creative Cloud Market‘i hayata geçirdiğini belirten Adobe, bu market üzerinden kişilere projelerinde ücretsiz olarak kullanabilecekleri grafikler, vektöreler, ikonlar, hazır şekiller ve çeşitli görseller gibi yardımcı bileşenler sunacak.

adobe market 2

Cretive Cloud üyelerine açılmış olan bu market, Creative Cloud masaüstü yazılımının Assets sekmesi altında bulunuyor. Bu sekme altından markete ulaşabilen kullanıcılar buradan istedikleri bileşeni indirebilecekleri gibi arama da yapabiliyorlar. Her ay 500 içeriğin ücretsiz olarak indirilebileceği bu market için kısa zamanda iOS ve Android versiyonlarının da geleceği söyleniyor.

Market ve daha detaylı bilgi için buradan Adobe’un resmi açıklamasına ulaşabilirsiniz. Creative Cloud Market’in nasıl kullanılacağı ise aşağıdaki videoda yer alıyor.

Adobe launches Creative Cloud Market for subscribers to download free stuff

As part of  the most recent update to its Creative Cloud subscription package, Adobe has launchedCreative Cloud Market, a collection of royalty-free, curated assets for artists, designers and developers to use in their projects. Items include a selection of vector graphics, icons, patterns, UI Kits, images and more, available to all Creative Cloud subscribers.In the updated Creative Cloud desktop interface, navigate to the Assets tab and a new Market category is available containing items for immediate download. Either browse or search for your topic of interest.Additional improvements in the latest update include file sync now turned on by default, the ability to manage separate identities on a single desktop, improved error handling and more.

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki